Taksitler İlk 2 Ay Erteleniyor! Halkbank 175 Bin TL Taşıt Kredisi İçin Kaç TL Aylık Ödeme İstiyor?

Taksitler İlk 2 Ay Erteleniyor! Halkbank 175 Bin TL Taşıt Kredisi İçin Kaç TL Aylık Ödeme İstiyor?
Taşıt kredisi çekerek otomobil satın almak isteyenlere Halkbank tarafından oldukça uygun maliyetlerle kredi desteği veriliyor. 48 ay vadeli 175 Bin TL taşıt kredisinin maliyeti Halkbank'ta ne kadardır

Otomobil satın almak için finansman arayışları hız kazandı. Bankalar farklı imkanlarla müşterilere taşıt kredisi veriyorlar. Bankaların kredi maliyetleri karşılaştırılınca en cazip taşıt kredisi kampanyasını Halkbank'ın düzenlediği görülüyor. Peki Halkbank'ın taşıt kredisi kampanyasının koşulları nelerdir? Halkbank'tan taşıt kredisi çekenler hangi imkanlara sahip oluyorlar?

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI İLE SAĞLANAN AVANTAJLAR NELERDİR?

Halkbank'ın müşterilere sağladığı taşıt kredisi imkanının en önemli avantajı kredi taksitlerinin ilk 2 ay boyunca ertelenebiliyor olması gösteriliyor. Müşteriler hayalini kurdukları otomobilleri Halkbank'tan taşıt kredisi kullanıp satın aldıktan sonra ilk 2 ay boyunca herhangi bir taksit ödemesi gerçekleştirmiyorlar. 2 aylık ödemesiz dönemin ardından ise müşteriler taşıt kredisi taksitlerini ödemeye başlıyorlar. Bu iki aylık süreçte ise müşteriler bütçelerini taşıt kredisi taksitlerini ödemek için uygun bir hale getirecek finansal planlamayı ve hazırlığı yapabiliyorlar.

Halkbank'ın müşterilere kullandırdığı taşıt kredisinin azami vade süresi ile kredilendirme oranları satın alınacak otomobilin değerine göre değişiyor. Buna göre satın alınmak istenen otomobilin fatura değeri 400 Bin TL'ye kadar ise yüzde 70 oranında kredilendirme ve 48 aya kadar vade, satın alınacak otomobilin fatura değeri 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasındaysa yüzde 50 oranında kredilendirme ve 36 aya kadar vade, satın alınmak istenen otomobilin değeri 800 Bin TL ile 1,2 Milyon TL arasındaysa yüzde 30 oranında kredilendirme ve 24 aya kadar vade, satın alınmak istenen otomobilin fatura değeri 1,2 Milyon TL ile 2 Milyon TL arasındaysa yüzde 10 oranında kredilendirme ve 12 aya kadar vade imkanı sağlanıyor.

Halkbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere ayrıca ödeme kolaylıkları da sağlanıyor. Müşteriler bütçelerine en uygun gelecek ödeme planını tercih edip kredi taksitlerini ona göre planlayabiliyorlar. Böylelikle sorunlu kredi oluşma riski en düşük seviyeye indirilebiliyor.

HALKBANK 175 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Taksitler İlk 2 Ay Erteleniyor! Halkbank 175 Bin TL Taşıt Kredisi İçin Kaç TL Aylık Ödeme İstiyor?

Halkbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 oranında kredi faizi uygulandığı bildirildi. 48 ay vadeli 175 Bin TL taşıt kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 5.599 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 269.664 TL oluyor.

Emlak365.com