100 Bin TL Taşıt Kredisi Aylık Taksit Hesaplaması! Akbank'tan Düşük Faizli Kampanya!

Akbank'tan taşıt kredisi çekmek isteyenler kredi şartlarını merak ediyorlar. Akbank'ın taşıt kredisi şartları ve maliyetleri nelerdir? Kimler Akbank'tan taşıt kredisi çekebilir?

Finans 28.05.2022 - 21:40 28.05.2022 - 21:40 Engin Uzunoğlu

Taşıt finansmanı için imkanlarını araştıranlara Akbank tarafından önemli bir fırsat sağlanıyor. Akbank müşterileri otomobil satın almaya karar verdiklerinde taşıt kredisi kullanarak aradıkları finansman desteğini kolay bir şekilde elde edebiliyorlar. Akbank'ın taşıt kredisi kampanyasının şartları nelerdir? Akbank'tan taşıt kredisi kullanmanın hangi avantajları vardır? 

AKBANK TAŞIT KREDİSİ ŞARTLARI NELERDİR?

-Taşıt kredisi kullanacak olan müşteri 18 yaşın üzerinde olmalıdır.

-Müşteri belgelenebilir bir gelire sahip olmalıdır

-Taşıt kredisinin aylık taksiti toplam hane gelirinin yüzde 50'sini geçmemelidir. 

-Hayat sigortası ve kasko sigortası yaptırılmalıdır.

-Satın alınacak olan otomobil üzerine rehin konulmalıdır.

AKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ AVANTAJLARI NELERDİR?

Akbank'tan taşıt kredisi kullanılması halinde müşterilerin hangi avantajlara sahip olacakları merak ediliyor. En önemli avantaj düşük faizdir. Akbank şu anda özel bankalar içerisinde en düşük faizli taşıt kredisi veren bankadır. Akbank müşterileri aylık yüzde 1,79 oranında faiz ile taşıt kredisi kullanabilmektedir. Bu imkanı veren bir başka özel banka şu anda bulunmamaktadır. 

AKBANK'TAN NE KADAR TAŞIT KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR?

Akbank'tan ne kadar taşıt kredisi çekilebileceği de merak edilen hususlardan birisidir. Müşterinin finansal durumu, kredibiletesi ve diğer özel durumların ideal olduğu düşünülürse taşıt kredisinin azami miktarı otomobilin değerine göre belirlenmektedir. Satın alınacak olan otomobilin değeri 400 Bin TL'ye kadar ise bu otomobil için çekilecek taşıt kredisinde yüzde 70 oranında kredilendirme yapılmaktadır. 300 Bin TL değerinde otomobil için 210 Bin TL kredi çekilebilir. Otomobilin değeri 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasındaysa o zaman da yüzde 50 oranında kredilendirme yapılıyor. 700 Bin TL değeri olan bir otomobil için Akbank en fazla 350 Bin TL taşıt kredisi verebiliyor. 

TAŞIT KREDİSİ AZAMİ VADE SÜRELERİ

Satın alınacak olan otomobillerin fatura değerlerine göre Akbank'tan kullanılacak taşıt kredisinin azami vade süreleri tespit edilebiliyor. 400 Bin TL'ye kadar değeri olan otomobillere 48 ay, 400 Bin TL ile 800 Bin TL'ye kadar değeri olan otomobillere 36 ay vadeli taşıt kredisi imkanı sağlanıyor.

100 BİN TL TAŞIT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

akbank 100 bin tl taşıt kredisi hesaplama

Akbank'tan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,79 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 100 Bin TL taşıt kredisi çeken müşterilerin aylık taksitleri 3.359 TL olarak hesaplanıyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@