12 İlde Yüzde 30 İndirimli Lojman Satış İlanları! Toplu Parası Olmayana 0.95 Faizli Kredi Verilecek

12 şehirde lojman satışı için ilan yayımlandı. İstanbul için çok sayıda duyurunun yer aldığı ilan listesinde Ankara ve İzmir'in yanında 9 farklı şehir yer alıyor. İşte il il lojman satış duyuruları.

12 İlde Yüzde 30 İndirimli Lojman Satış İlanları! Toplu Parası Olmayana 0.95 Faizli Kredi Verilecek

Lojman alacaklar için fiyatlar piyasada duyurulan güncel fiyatların yüzde 30 daha altına olabilir. Bunun dışında satışa çıkarılan lojmanlar için bankaların anlaşmaları bulunuyor. Ev alma niyetinde olanların değerlendirebileceği tüm o olanaklar.

EV ALACAKLAR İÇİN LOJMAN SEÇENEKLERİ

Ev almak isteyenler için lojman satışları önemli bir seçenek olmaya devam ediyor. İhale usulü yapılan lojman satışlarında vatandaşlar çok daha uygun fiyatlarla konut alma şansını yakalıyorlar. Öyle ki bazen konutlar belirlenen muhammen bedel üzerinden ilk teklif fiyatına satılıyorlar. Böyle durumlarda kazanç oranı yüzde 20 ile yüzde 40 arasında olabiliyor.

Lojman alacaklar için Milli Emlak Müdürlüklerinin özel anlaşmaları da bulunuyor. İş Bankası, Garanti BBVA gibi bankalar lojman alımlarında müşterilerine çok özel fırsatlar sunabiliyorlar. Güncel olarak en dikkat çeken lojman kredisi kampanyası ise Garanti BBVA'da bulunuyor.

Banka herhangi bir kurumdan lojman alınması durumunda 3 aydan 120 aya kadar vadeli kredi olanağı sunuyor. Kısa veya uzun vade için vade farkı uygulamayan Garanti BBVA müşterilerine yüzde 0.95 faiz oranı uyguluyor. Müşteriler lojman alarak hem indirimli satış fiyatı yakalama şansı elde ediyorlar hemde Garanti BBVA lojman kredisiyle maliyetleri daha da düşürüyorlar.

LOJMAN SATIŞLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Kamu kurumlarının lojman satışlarından faydalanmak isteyenler için ilanlar Resmi İlan Portalı üzerinden toplu halde yayımlanıyor. Ayrıca şehirlerin İl Milli Emlak Müdürlükleri de konut satışları için güncel duyuruları yayımlıyorlar. Kamudan konut almak isteyenler duyuruları takip edecekler. Ardından kendi illerinden yada başka şehirlerden kendilerine uygun ilan olması durumunda başvurularını kurumlara yapacaklar. Hangi kurum lojman satışı yapacaksa kurumdan ihale şartnamesi alınacak ve şartnamede yer alan esaslara göre ilanlara başvuru yapılacak.

EV ALMAK İSTEYENLER İÇİN GÜNCEL DUYURULAR

24 Ağustos ile 1 Eylül tarihleri arasında kamudan konut almak isteyenler için çeşitli duyurular bulunuyor. Bu duyurular arasında en fazla alım ilanı İstanbul için olurken tüm listede 12 farklı il bulunuyor.

lojman 24 ağustos

lojman 24 ağustos 4

lojman 24 ağustos 3

lojman 24 ağustos 2

İlan edilen listelerde yer alan lojman satışları Ankara, İstanbul, Adana, Bursa, İzmir, Edirne, Tekirdağ, Samsun, Kayseri, Mardin, Bayburt, Kastamonu illerinde yer alıyor.

SONRAKİ HABER