24 Ay Vadeli 25.000 TL İhtiyaç Kredisi! Şubat'ta Çekenler Mayıs'ta Ödeyecekler

Bankaların yeni faiz oranlarıyla yeni ihtiyaç kredisi teklifleri belli oldu. Yeni faiz oranlarıyla 24 ay vadeli 25.000 TL ihtiyaç kredisi ödeme planları ile kolay geri ödeme fırsatları.

Finans 02.02.2022 - 12:31 02.02.2022 - 12:39 Mustafa Karagöz

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları çok yüksek bantta bulunmaya devam ediyor. Kamu bankalarının da faiz oranlarını bir miktar yukarı çekmesiyle birlikte ihtiyaç kredisi maliyetleri artmıştı. Faiz oranlarının çok yüksek olduğu bu dönemde de bankalar hem esnek ödeme seçenekleri hemde düşük kolay ödeme seçenekleri sunuyorlar. 

ŞUBAT 2022'DE ÇEK, MAYIS 2022'DE ÖDEMEYE BAŞLA

Birçok banka pandemi sürecinde başlattığı 3 ay erteleme olanağını şubat ayında da sürdürüyor. Müşteriler nakit ihtiyaçları olduğunda bankalardan kredi kullanabiliyor ödemelerini de erteleyebiliyor. Ödemeler 3 ay - 92 günlük olurken bu süre sonunda yapılacak ilk taksite faiz ödemesi yansıtılıyor. İlk taksitin bir miktar daha fazla ödenmesinin ardından ise diğer taksitler sabitleniyor. 

Kamu bankalarından Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası 3 ay erteleme sağlıyor. 

Özel bankaların da neredeyse tamamı 3 ay erteleme olanağı sunuyor. Denizbank, Garanti Bankası, İNG Bank, TEB, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası, Akbank, İş Bankası ve birçok banka erteleme olanağı sunuyor. 

KREDİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM

İhtiyaç kredisi kullanacaklar için bankaların faiz oranları devlet bankalarında yüzde 1.55'ten başlıyor. Bankaların kredi paketlerine göre bu oran yüzde 1.91 bandında kadar çıkıyor. Güncel oranlara bakıldığında kampanyalı kampanyasız seçenekler arasında Vakıfbank yüzde 1.55 aylık faizle, Halk Bankası 1.71, Ziraat Bankası ise yüzde 1.63 faiz oranıyla kredi veriyor. Bu oranlar müşteriye göre değişiyor. 

ihtiyaç kredisi 2 şubat3

Özel bankalarda en düşük oran TEB tarafından sağlanıyor. TEB'in özel şartlı kredisinde faiz oranı yüzde 1.85'ten başlıyor. QNB Finansbank'ın kredi puanına göre sunduğu ihtiyaç kredisi paketinde faiz oranı yüzde 1.89 olarak ilan edildi.

ihtiyaç kredisi 2 şubat

İNG Bank şubat döneminde yüzde 1.94 aylık faiz oranıyla kredi sunuyor. Türkiye'de milyonlarca müşterisi olan İş Bankası'nın ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2.20 olarak açıklanırken Akbank ise yüzde 2.09 faizle kredi vereceğini duyurdu.

ihtiyaç kredisi 2 şubat2

Listenin sonlarında yer alan bankalar ise Denizbank, Garanti BBVA ve Yapı Kredi Bankası oldu. Bu üç bankanın faiz oranları yüzde 2.50 bandının üzerinde. Denizbank yüzde 2.52, Garanti BBVA yüzde 2.54, Yapı Kredi Bankası ise yüzde 2.94 olarak ilan edildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@