4A 4B 4C SGK Bağkur Emeklileri Dikkat! Kabine Sonrası Aylıklara Jesti Erdoğan Kendi Açıklayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası maaş zammına ilişkin kararları açıklaması bekleniyor. Masada ise yüksek zam öngören formüller var. İşte SSK Bağkur emeklileri için o kararlar.

4A 4B 4C SGK Bağkur Emeklileri Dikkat! Kabine Sonrası Aylıklara Jesti Erdoğan Kendi Açıklayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı gün içerisinde gerçekleştirilecek. Kabinenin temel konusu ise memur ve emekli maaş zamları olurken ekonomi gündemi de masada olacak.

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği kararlar ise akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Peki emekliler için masada hangi zam formülleri bulunuyor.

EMEKLİLER İÇİN ZAM KARARI CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNE TOPLANTISI SONRASI AÇIKLANACAK

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) gün içerisinde enflasyon oranlarına dair verileri kamuoyu ile paylaşacak. Aralık ayında enflasyon oranlarının çok yüksek çıkması beklenirken açıklanacak kararlar ile emeklilerin ne kadar enflasyon zammı alacakları netlik kazanacak.

Son 6 aylık enflasyon verilerine göre SGK ve Bağkur emeklileri oluşan oranlar kadar zam alacaklar. Bunun yanında emekli sandığından emekli olanlar ise yüzde 3'lük enflasyon oranının üzerinde fark zammı alacaklar. Enflasyon oranlarına ilişkin rakamların netlik kazanmasının ardından ise esas merakla beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan jesti olarak nitelendirilen zam belli olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında ele alınacak son rakamların ardından maaşlara yansıyacak son rakam belli olacak. Akşam saat 19.00 ile 20.00 arasında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı ilan etmesi beklenecek.

AK PARTİ'DEN KABİNE ÖNCESİ SON DAKİKA AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş katılmış olduğu bir etkinlik kapsamında memur ve emekliler için umut veren açıklamalarda bulundu. Daha önceden ilan edilen asgari ücret zam oranı hakkında hatırlatmalarda bulunan Numan Kurtulmuş emekliler için de alım gücünün korunacağını söyledi.

"Türkiye'de Cumhurbaşkanımızın açıkladığı asgari ücret 4 bin 253 lira, tarihi bir artış ortaya koydu, milletimizin için hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun." ifadelerini kullanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş emekliler için de aynı şekilde karar alınacağının işaretlerini verdi.

MASADA OLAN RAKAMLAR NELER?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında son halini alacak olan zam kararına ilişkin henüz net bir rakam yok. Yapılan son açıklamalarda ise asgari ücret zam oranı olan yüzde 50'ye yakın bir oran olacağı ifade edilmişti. Bunun yanında maaşı 2000 TL'den az olanlar için seyyanen 500 TL zam ile yüzde 40 oranları da kulislerde yer aldı.

SONRAKİ HABER