Adım Adım 30 Liraya Koşuyor! Bugün Motorin Mazot Fiyatlarına, Yarın Benzine Rekor Zam Geliyor

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaşın faturası her geçen gün ağırlaşmaya devam ederken tüm dünya büyük bir akaryakıt krizi ile karşı karşıya kalmıştı. Benzin ve motorin fiyatları 30 TL olur mu?

Finans 07.06.2022 - 09:20 07.06.2022 - 09:22 Gülcan Özer

Akaryakıt fiyatları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken, Avrupa Birliği ülkeleri tarafından Rus petrolüne uygulanacak 6. yaptırım paketinin açıklanması ile yangın daha da büyüdü. Çin'in uygulanan koronavirüs tedbirlerini kaldırmaya başlaması ile bir yandan talep iştahının artması bir yandan da yeni yaptırım kararlarının açıklanması ile brent petrol fiyatı büyük bir hızla yükselişe geçmişti. 

Türkiye'de dolar kurunun da eş zamanlı olarak yükselişe geçmesi ile ne yazık ki akaryakıt fiyatlarına yeni zam beklentisi açıklandı. EPDK ile EPGİS arasında yaşanan zam tartışması ve sonrasında konunun mahkemeye taşınması üzerine EPGİS akaryakıt fiyatları güncellemelerini bildirmeyi mahkeme sonuçlanana kadar askıya aldığını duyurmuştu. Akaryakıt fiyatlarına zam açıklaması bu nedenle yine sektör temsilcileri tarafından yapıldı. 

AKARYAKIT FİYATLARINA SON DAKİKA ZAM HABERİ: BENZİN VE MOTORİNE NE ZAMAN ZAM GELECEK?

Konu hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan CHP Parti Meclisi Üyesi - Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir akaryakıt fiyatlarıan yeni zam haberi verdi. Deniz Demir resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile benzin ve motorin pompa satış fiyatına yeni zam geleceğini açıkladı. Demir yaptığı paylaşımında "Benzin ve motorine yeni zam yolda. Sektör temsilcilerinden edinilen bilgiye göre bu gece yarısından (7 Haziran) geçerli olmak üzere motorine 1 lira 40 kuruş, Çarşamba gece yarısından (8 Haziran) geçerli olmak üzere benzine 1 lira 20 kuruş zam gelecek" diyerek rekor zammı açıkladı. 

benzin ve motorine zam deniz demir

Bazı haber sitelerinde ise motorin zammı 1,99 TL olarak açıklanırken 2 liraya yakın zam "rekor zam beklentisi" başlığı ile servis edildi. Gelecek son zamlar ardından akaryakıt fiyatlarında 30 TL barajına doğru bir adım daha yaklaşılmış olacak. 

po fiyat listesi-2

TÜRKİYE'DE AKARYAKIT FİYATLARINDA SON DURUM NE, BENZİN VE MOTORİN POMPA LİTRE SATIŞ FİYATI NE KADAR, KAÇ TL?

Gelen son zamların ardından motorin litre fiyatı Ankara'da 26,03 TL , İstanbul'da 25,94 TL ve İzmir'de ise 26,04 TL olarak uygulanmaya başlanmıştı. Motorine 1,40 liralık zam gelmesi durumunda Ankara'da motorinin litre satış fiyatı 27,43 TL olacak. Benzine ise 1,20 TL zam gelmesi halinde 27,53 liralık fiyatı ile 30 TL eşiğine yaklaşılacak. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@