Aile destek programına kimler başvurabilir, kime ne kadar ödenecek? Cumhurbaşkanı açıkladı, işte başvuru şartları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dar gelirli vatandaşlar için Aile Destek Programı'nı devreye aldıklarını ve vatandaşlara yardımlar yapılacağını açıkladı. Peki aile destek programından kimler yararlanacak?

Finans 10.05.2022 - 09:11 10.05.2022 - 09:11 Büşra Uluşen

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Hayat pahalılığının önüne geçilebilmesi için vatandaştan desteğin esirgenmeyeceğini söyleyen Erdoğan, bu kapsamda Aile Destek Programı'nın başlayacağını duyurdu. 

Aile destek programı nedir, ne zaman başlayacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sonrasında duyurusu yapılan Aile Destek Programı'nın detayları araştırılıyor. Aile Destek Programı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülecek olan yeni bir sosyal destek uygulamasıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Aile Destek Programının Haziran ayı itibariyle başlayacağını ve dar gelirlilerin alım gücünün artırılacağını ifade etti. 

Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşlara Aile Destek Programı ile çeşitli destekler sağlanacak. Ancak şu an konuya ilişkin detaylar henüz paylaşılmadı. 

Aile Destek Programına kimler başvurabilir, ne kadar ödenecek?

Yüksek fiyatlarla mücadele edilebilmesi için konuttan maaşa kadar birçok konuda destek paketlerini açıklayan Erdoğan, ailelere destek programı ile çeşitli şekillerde destek verileceğini belirtti. Söz konusu destek programının detayları henüz kamuoyu ile paylaşılmadı ancak Erdoğan daha önce Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sosyal yardımlar için 10 milyar TL'lik bütçe ayırdığını iletmişti. Aile Destek Programı'nın da bu kapsama alınarak vatandaşlara nakit desteği sunulacağı düşünülüyor. 

Aile destek programı başvurular ne zaman başlıyor, nereden başvurulur?

Aile Destek Programı'nın Haziran ayında başlayacağı biliniyor. Henüz bir başvuru tarihi açıklanmadı ancak başvuru sürecinin de Haziran ayı gibi başlayacağı öngörülüyor. Konu hakkında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerekli açıklamalar yapılacaktır. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@