Bakan Karaismailoğlu'ndan Son Dakika Kanal İstanbul Ana İhale Tarihi Açıklaması!

Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi olması nedeniyle tüm Türkiye tarafından yakından takip edilen Kanal İstanbul projesi ihalesi hakkında Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu açıklama yaptı.

Emlak Haberleri 04.11.2021 - 16:33 04.11.2021 - 16:33 Gülcan Özer

Kanal İstanbul projesi üzerindeki tartışmalar devam ederken hatırlanacağı üzere Haziran ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından projenin geçiş güzergahında yer alan Sazlıdere Köprüsü projesinin temel atma töreni düzenlenmişti. Kanal İstanbul projesine ilk kazma olarak değerlendirilen temel atma töreni sonrasında gözler projenin ana ihalesine çevrilmişti. 

Kanal İstanbul projesi Sazlıdere Köprüsü temel atma töreni sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kazı çalışmalarına da biran önce başlanacağını söylemişti. Süreçte projenin ana ihale süreci de merak konusu olmuştu. Kanal İstanbul projesi hakkında beklenen açıklamayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptı. 

KANAL İSTANBUL PROJESİ ANA İHALE TARİHİ NE ZAMAN, KANAL İSTANBUL İHALESİ HANGİ TARİHTE YAPILACAK?

Türkiye 2023 etkinliklerine katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Ulaşım projelerinin büyük bir hızla devam ettiğini belirten Bakan Karaismailoğlu Kanal İstanbul projesinin ana ihalesi için de sürecin devam ettiğini dile getirdi. 

kanal istanbula ilk kazma

Bütçeye ek yük getirmeden projenin tamamlanmasını amaçladıklarını belirten Bakan Karaismailoğlu "Ana ihale için de görüşmelerimiz, hazırlık çalışmalarımız devam ediyor. Gecikmesinin tek nedeni, bunun genel bütçeye herhangi bir yükü olmadan kendi içerisinde, kendi gelirleri ile bu projeyi yönetmek, yapımını üstlenmek için olağanüstü bir çalışmamız var şu anda. Genel bütçeye yük olmadan bu projenin üstesinden gelmek için uğraşıyoruz" ana ihale sürecinin devam ettiğini belirtti. 

Kanal İstanbul projesinde şu anda ulaşım yollarının yapımına başlandığını ve köprü imalatının sürdüğünü belirterek bakanlık olarak projenin çalışmalarına titiz bir şekilde devam ettiklerini dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@