Başkan Yavaş Açıkladı: Ankara Dikimevi Natoyolu ve Kızılay Dikmen Metro Hattı Ne Zaman Başlayacak?

ABB Başkanı Mansur Yavaş metro müjdesi verdi. Kızılay Dikmen metrosu ve Dikimevi Natayolu metro projesi için hazırlıklar tamam!

Başkan Yavaş Açıkladı: Ankara Dikimevi Natoyolu ve Kızılay Dikmen Metro Hattı Ne Zaman Başlayacak?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş dün gerçekleştirilen Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi temel atma töreninde Ankaralılara beklenen metro müjdesini verdi. Törende yapmış olduğu konuşmasında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Yavaş metro projeleri hakkında da son durumu duyurdu.

Beton ve asfalt belediyeciliği yapmadıklarını, yapmayacaklarını belirten Başkan Yavaş vatandaşların artık kendinden olmayanlara hakaret eden, kendine en çok oy veren bölgelere hizmet götüren belediyecilik anlayışından bıktığını söyledi.

ANKARA YENİ METRO HATLARI SON DURUM! DİKİMEVİ NATOYOLU METRO HATTI SON DURUM, NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Konuşmasında Ankara ulaşımı için büyük önem taşıyan metro projesine de değinen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş "Mamak’taki yapımına başlayacağımız, 8 istasyon, 7,4 kilometreden oluşacak Dikimevi- Natoyolu metro projemiz hakkında da bilgi vermek istiyorum.

Bu sene sonuna kadar projeyi tamamlayıp hemen ihaleye çıkmayı hedefliyoruz. 320 milyon euroya tamamlamayı hedeflediğimiz proje için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile 250 milyon euro kredi yetki anlaşmasında ön mutabakata vardık. Kalan kısımlar için görüşmelerimizi sürdürüyoruz" diyerek bu sene sonuna kadar ihaleye çıkmayı planladıklarını duyurdu.

dikimevi-natayolu-metro-hattı

DİKİMEVİ NATAYOLU METRO HATTI DURAKLARI VE GÜZERGAHI!

Dikimevi metro istasyonu

Abidinpaşa metro istasyonu

Aşık Veysel metro istasyonu

Tuzluçayır metro istasyonu

General Zeki Doğan metro istasyonu

Fahri Korutürk metro istasyonu

Cengizhan metro istasyonu

Akşemsettin metro istasyonu

Natayolu metro istasyonu

KIZILAY DİKMEN METROSU SON DURUM NE?

Kızılay Dikmen metro hattı projesi için ise avan projesi çizimine başlandığını duyuran Başkan Mansur Yavaş 2013 senesinden bu yana Ankara'ya yeni tek bir yeni otobüs alınmadığını belirterek yeni otobüs alımlarına başladıklarını ve alınan otobüslerin peyderpey teslim alındığını söyledi.

SONRAKİ HABER