Fenerbahçe Token Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Alınır, Kaç Liradır?

Türkiye'nin köklü futbol kulüplerinden olan Fenerbahçe kripto para piyasasına giriş yapıyor. Fenerbahçe token nedir, Fenerbahçe token nasıl alınır, Fenerbahçe token kaç lira?

Fenerbahçe Token Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Alınır, Kaç Liradır?

Dünyada futbol kulüpleri kripto para piyasalarında yer almaya devam ediyorlar. Dünyanın önde gelen büyük futbol kulüplerinin coin ve token paraları bulunuyor. Türkiye'de de futbol kulüplerinin bu yönde atılıumları bulunuyor. Galatasaray ve Trabzonspor'dan sonra Fenerbahçe de kripto para piyasasına giriş yaptı.

FENERBAHÇE TOKEN NEDİR?

Fenerbahçe token ile alakalı olarak yaşanan yeni gelişmelerle beraber herkes “Fenerbahçe token nedir” sorusunun cevabını aramaya başladı. Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından çıkarılan ve finans piyasalarında “utility token” olarak bilinen ve Türkiye'de yaygın ismi taraftar token'ı olan dijital paraya Fenerbahçe token adı verilmektedir.

FENERBAHÇE TOKEN NE İŞE YARAR?

Fenerbahçe Spor Kulübü ile Paribu işbirliğinde üretilen Fenerbahçe token sahipleri bazı avantajlar elde edebilecekler. Öncelikle bir yatırım aracı olan Fenerbahçe token ile para kazanılabilecek. Ancak aynı doğrultuda olumsuz görüntü olması durumunda para da kaybedilebilecek.

Fenerbahçe taraftarı olan Fenerbahçe token sahiplerine Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından bazı özel imkanlar tanınacak. Fenerbahçe token aynı zamanda Fenerbahçe'nin önemli bir gelir kaynaklarından birisi olacak.

fenerbahçe token nedir

FENERBAHÇE TOKEN NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Fenerbahçe token ile alakalı yapılan duyuru oldukça büyük bir heyecan yarattı. Dijital ve kripto paralara ilgisi olanlar ne zaman Fenerbahçe token alabileceklerini merak etmeye başladılar. Hem Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından hem de Paribu tarafından bu konuda kapsamlı bir açıklama yapıldı.

Fenerbahçe token satın alma işlemi Paribu platformu üzerinden olacak. Paribu kullanıcıları 9 Ağustos ile 12 Ağustos tarihleri arasında ön satış için talepte bulunabilecekler. Ardından gelen süreçte ise bu ön talep işlemleri uygulamaya sokulacak ve kullanıcıların Fenerbahçe token alma işlemleri tamamlanacak.

FENERBAHÇE TOKEN KAÇ LİRA OLACAK?

Fenerbahçe token için Paribu üzerinden iki ayrı fiyatla satış gerçekleştirilecek. Buna göre ilk seçenekte kullanıcılar 1 FB token karşılığında 15 TL ödeyecekler. Ancak bu satın alınan FB tokenler 1 yıl boyunca satılamyacak ve devredilemeyecek.

Fenerbahçe token için ikinci satış fiyatı alternatifi ise 30 TL olacak. Bu seçeneği kullananlar FNB token satış işlemlerinde herhangi bir sınırlama ile karşı karşıya kalmyacaklar. İstedikleri zaman FB token satışı gerçekleştirebilecekler.

SONRAKİ HABER