0.89 Oranlı Konut Destek Paketi Resmen Duyuruldu! Kendi Evini Alacaklara 2022'de 120 Ay Vadeyle Verilecek

Ev alacaklar için 2022'nin en dikkat çeken kampanyası geldi. Türkiye Finans Katılım Bankası yüzde 0.89 aylık kar payı ile konut finansmanı sağlayacağını duyurdu. İşte o kampanya detayları.
0.89 Oranlı Konut Destek Paketi Resmen Duyuruldu! Kendi Evini Alacaklara 2022'de 120 Ay Vadeyle Verilecek

2022 yılında kendi evini almak isteyenler için konut kredisi faiz oranları ile konut finansmanı kar payı oranları çok yüksek seviyede yer alıyor. Devlet bankaların öne çıktığı bu dönemde bankaların sunduğu sıfır ev konut kredisi faiz oranları yüzde 1.20, ikinci el ev alımlarında ise kredi faiz oranları yüzde 1.29 olarak uygulanıyor. Özel bankalarda ise faiz oranları çok daha yüksek seviyede bulunuyor.

Kredi faiz ve konut finansmanı kar payı oranlarının alev aldığı bu dönemde en önemli kampanyalardan bir tanesi de Türkiye Finans Katılım Bankası'ndan geldi. Banka müşterilerine bir kampanya dahilinde yüzde 0.89 oranla konut finansmanı sağlayacağını ilan etti. Peki kimler hangi şartlarla bankadan düşük kar payı oranlarından faydalanacak?

YOK BÖYLE KAMPANYA 0.89 KAR PAYI ORANIYLA KONUT FİNANSMANI VERECEK

Türkiye Finans Katılım Bankası 2021 döneminde sunduğu yüzde 0.69 kar payı oranıyla 60 ay ve 0.79 kar payı oranıyla 120 ay vadeli finansman büyük ses getirmişti. Bu oranları 2022'de yenileyen banka müşterilerine yüzde 0.89 kar payı ile konut finansmanı sağlayacağını ilan etti.

Kimler Nasıl Yüzde 0.89 Kar Payı Oranıyla Konut Finansmanı Kullanacak?

0.89 kar payı oranıyla konut finansmanı hakkında Türkiye Finans Katılım Bankası açıklamasında "Satılık Gayrimenkuller'de 120 aya kadar ​%0,89'​dan başlayan kâr oranları ile avantaj sağlayın​!" açıklamasında bulundu.

0.89 Oranlı Konut Destek Paketi Resmen Duyuruldu! Kendi Evini Alacaklara 2022'de 120 Ay Vadeyle Verilecek

Türkiye Finans Katılım Bankası kendisine ait konutların satışı durumunda müşterilerine özel finansman paketi sunuyor. Bankaya ait olan dairelerin satışlarında geçerli olan kampanya ile müşteriler ilan edilen kar payı 120 ay vadeli finansman kullanabilecekler.

Bankanın satışa çıkardığı ev için kendi tekliflerini sunan müşteriler ihale süreci sonunda verdikleri teklifler üzerinden ödeme yapacaklar. Konutu alacakları değerinin yüzde 80'ine kadar konut finansmanı kullanacak olan müşteriler; yüzde 20 peşinat ve geri kalan tutarı yüzde 0.89 kar payı oranlı finansman ile ödeyecekler.

BANKADAN KONUT ALIMI 2022

Kendi evini almak isteyenler Türkiye Finans Katılım Bankası'nın satışa çıkardığı konutlardan almak isterlerse bankanın resmi web sitesinden tekliflerini sunacaklar. En yüksek teklifi vermeleri durumunda finansman kullanabilecek olan vatandaşlar daha sonra finansman için başvuru yapabilecekler.