0.99 oran kamu katılım bankalarına sıçradı mı? Ziraat Katılım ile Vakıf Katılım Bankası başvuru ekranı açıldı mı?

0.99 oran kamu katılım bankalarına sıçradı mı? Ziraat Katılım ile Vakıf Katılım Bankası başvuru ekranı açıldı mı?
Ziraat Katılım ile Vakıf Katılım Bankası 0.99 kar payı oranıyla konut finansmanı verecek mi? Bankaların düşük maliyetli ev finansmanı paketleri var mı? Faizsiz ev almak isteyenlere son dakika...

Konut kredisi yerine konut finansmanı paketi bekleyen vatandaşlar kamu katılım bankalarından duyuru bekliyorlar. İki kamu katılım bankası olan Ziraat Katılım ile Vakıf Katılım Bankası'nın devlet bankalarının sağladığı 0.99 ve 120 ay vade olanaklarını sağlayıp sağlamayacakları merak konusuydu. Kredi başvurularının başlamasının ardından gözler kamu bankalarına çevrildi.

0.99 ORAN KATILIM BANKALARINA SIÇRADI MI?

Bilindiği üzere Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank müşterilerine "İlk Evim Konut Finansmanı" kapsamında yüzde 0.99 faiz oranıyla konut kredisi çekme fırsatı sunuyor. Bu krediler için başvurular ise hafta içerisinde başladı. Başvuruda bulunan vatandaşlar üzerilerine tam hisseli bir konut olmaması yani ilk evini alacak olması şartıyla 0.99 faizle ev alabilecekler.

Geliri çok yüksek olanlar için 2 milyon TL limite kadar çıkan konut kredisi paketinde geri ödemeler 10 yıl 120 ay vade ile olacak. Bankaların ilan ettiği koşullara uygun olanlar başvurularını şubelere giderek yapacak ve evlerini alacaklar.

Kredi kullanmak istemeyenlere faizsiz finansman var mı?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın açtığı başvurulara faiz ödemek istemediği için başvuru yapmayanlar Ziraat Katılım ile Vakıf Katılım Bankası'nın duyurularını bekliyorlar. Bu iki bankanın konut kredisi kapsamında değil de konut finansmanı çervesinde başvuru alması bekleniyor. Ancak henüz iki bankadan da duyuru gelmedi.

Konut kredisi yerine konut finansmanı paketi için bankaların önümüzdeki günlerde yayımlayacakları duyurular beklenecek. İsteyenler bu süreci beklemeden Ziraat Katılım ile Vakıf Katılım Bankası'nın müşteri hizmetlerini arayarak başvurular hakkında son durumu öğrenebilirler.