10 Yaşın Altında Aracı Olanlar Dikkat! Bu Uygulama İle Garanti Süresi Ücretsiz Artacak, Aracın Değeri Katlanacak!

10 Yaşın Altında Aracı Olanlar Dikkat! Bu Uygulama İle Garanti Süresi Ücretsiz Artacak, Aracın Değeri Katlanacak!
Otomotiv devi Toyota tarafından hayata geçirilen yeni uygulama ile 10 yaşın altında aracı olanlara dev bir avantaj sunuluyor. Ücretsiz garanti uzatılacak sistem ile ikinci el araçlar değerlenecek.

Japon otomotiv devi Toyota, Türkiye'de yeni bir ilke imza atıyor. Tamamen kullanıcıların lehine olacak Garanti ON uygulamasından 10 yaşın altındaki tüm Toyota kullanıcıları yararlanabilecek. Peki nedir bu Garanti ON uygulaması?

TOYOTA'DAN DEV YENİLİK!

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, Garanti ON adı verilen uygulamadan 10 yaşın altında Toyota aracı olan tüm kullanıcılar faydalanabilecek. Şu andaki garanti sistemini 10 yıla kadar uzatacak bu uygulama ile sürücüler, otomobillerinin kaçıncı sahibi olursa olsun, daha önce bakımlar için yetkili Toyota servislerine gitmemiş olsalar bile sistem kapsamına alınacaklar.

Toyota tarafından hayata geçirilen bu sistem ile, 10 yaş altında Toyota aracı bulunanlar, periyodik bakımları için araçlarını servise götürerek hiçbir ek ücret ödemeden 1 yıllık garanti hakkı elde edecekler. Söz konusu uygulama ile 1 yıl / 15 bin kilometre ya da 1 yıl / 10 bin kilometre daha garanti hakkı kazanabilecek olup, her periyodik bakım sırasında araçların 10 yıl / 160 bin kilometreye kadar olan kullanımları için herhangi bir ücret ödemeden Toyota Garanti ON uygulaması kapsamına girmiş olacak.

İKİNCİ EL DEĞERİNİ DE ARTTIRACAK UYGULAMA!

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, konuya ilişkin değerlendirmede bulunarak, bu sistem ile kullanıcıların trafikte tam güvenliğinin sağlanması için bakımlarını yaptırırken, aynı zamanda garanti süresini 1 yıl daha otomatik olarak uzatacaklarını söyledi. Garanti ON uygulaması sayesinde Toyota kullanıcıları, araçlarının garantisini 10 yıla kadar uzatabilecek. Bunun yanında uygulama kapsamına giren 10 yaşından küçük ikinci araçlarda da değer artışı olması söz konusu olacak.

Buna göre Toyota Garanti ON uygulaması ile servis hizmetlerinde yeni bir dönem başlayacak ve 10 yaşına kadar olan Toyota'lara yapılan periyodik bakım ile bir sonraki bakıma kadar geçerli olacak garanti, sürücülere hediye edilmiş olacak.

Emlak365.com