2021'de Burs Veren Kurumlar ve Kuruluşlar! VGM İlkokul, Lise, Üniversite Burs Başvurusu

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) 2021 yılında burs verecek kurumlar arasında yer alıyor. İlkokul lise ve üniversite öğrencilerine burs veren VGM''ye başvuruların nasıl ve ne zaman yapılacak? İşte yanıtı
2021'de Burs Veren Kurumlar ve Kuruluşlar! VGM İlkokul, Lise, Üniversite Burs Başvurusu

Eylül ayı ile birlikte çok sayıda öğrenci ve aile kurum ve kuruluşların burs olanaklarını araştırıyorlar. Emlak365.com olarak bizlerde kapsamı çok geniş olan Vakıflar Genel Müdürlüğü öğrenci bursu başvuru detaylarını aktarıyoruz.

VGM 2021 İLKOKUL, ORTAOKUL, LİSE VE ÜNİVERSİTE BURSU

VGM her öğrenim düzeyi için burs sağlayan bir kurum olarak ön plana çıkıyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü 2021 yılında da ilköğrenim, orta öğrenim ve yükseköğrenim bursu sağlayacak. Başvurular kurum tarafından ilan edilecek tarihlerde açıklanacak burslar aylık ödenir. Ödemeler için ise burs başvurusunda bulunacak öğrencilerden bazı şartlar sağlanır. Şartları sağlayanlara ise öğrenim durumunda göre burs ödenir.

Geçen Senenin Burs Tutarları

Kurum burs ödemelerini eğitim dönemlerine göre belirliyor. 2021 - 2022 yılı için yeni tutarlar açıklanmadı. Ancak 2020 -2021 yılı için ilan edilen tutarlar şu şekildeydi.

Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 75,00 TL

Yükseköğrenim öğrencilerine aylık 300,00 TL

Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu öğrencilere ise 600,00 TL

İlan edilen tutarların 2021 yılında zam alıp almayacağı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından açıklanacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

VGM'den burs almak isteyenlerin sağlamaları gereken şartlar var. Kurumun resmi web sitesinden duyurulan başvuru şartları ana başlıkları ile şu şekilde;

Sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Yabancı uyruklu öğrencilere, Polis Akademisi ile askeri okul öğrencilerine, Ek süre öğrenim gören öğrencilere, Yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere, Genel Müdürlükten muhtaç aylığı alan öğrencilere burs sağlanmaz.

Ortaöğrenim bursu almak isteyenler Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs almaları durumunda burs alamazlar. Diğer aileler başvuru yapabilir.

VGM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINACAK?

Tüm bu bilgilerin ışığında VGM'den burs başvurusunda bulunacak öğrenciler için başvurular değişen tarihlerde alınır. Kurum resmi sitesinde yaptığı açıklamasında "Gerek ortaöğrenim eğitim yardımları gerekse yükseköğrenim burs başvuruları her eğitim yılının başında Genel Müdürlükçe belirlenen tarihler arasında alınır. Başvuru şekli ve zamanı Genel Müdürlüğün internet sitesi üzerinden başvuru başlama tarihinden en az onbeş gün önce duyurulur." bilgilerini verdi. Ailelerin eylül ekim aylarında kurumun sitesini takip etmeleri gerek.