25 Ağustos Çarşamba! Güne Başlarken Dolar, Gram Altın, Çeyrek Altın Fiyatları

25 Ağustos Çarşamba günü altın ve döviz piyasasında oluşan son tablo ve gram altın, çeyrek altın, dolar, euro kurlarında oluşan son tablo ile uzmanların kısa vadeli analizleri haberimizde.
25 Ağustos Çarşamba! Güne Başlarken Dolar, Gram Altın, Çeyrek Altın Fiyatları

Para piyasaları yaz dönemini tamamlayıp güz dönemine hazırlanıyorlar. Yurtiçi gelişmeler piyasaların sakin kalmasına neden olurken ABD'den gelen beklentiler altın fiyatlarında dalgalanmalara neden oluyor. Döviz kurunda da geri çekilme uyarıları geliyor.

Altın fiyatları ile döviz piyasasında oluşan son tablo, uzmanların son ekonomi ve piyasa değerlendirmeleri ile FED kararlarına dair tahminler haberimizde.

DÖVİZ KURLARINDA SON DURUM

Döviz kuru özellikle Merkez Bankası PPK kararı öncesinde yaşadığı endişeli havadan kurtulmuş durumda. Faiz indirimi beklentisinin gerçek çıkmaması bunun üzerinde Güney Kore ile gelen SWAP anlaşması ve son olarak kısa süre öncesinde IMF'den gelen 6.4 milyar dolarlık koronavirüs desteği döviz kurunun sakin seyrini korumasına neden oldu.

Uzmanlar dolar kuruna ilişkin değerlendirmelerinde yaz döneminde oluşan akışın devam edecek olması üzerinde FED kaynaklı haberler ile TL'nin bir süre daha dolar karşısında güç kazanabileceğini ifade ettiler. Uzmanların izleyeceği kritik bant ise 8.30 TL seviyesi gösterildi. Tüm bu gelişmeler sonrasında ise döviz piyasasında oluşan son durum şöyle;

25 Ağustos Çarşamba! Güne Başlarken Dolar, Gram Altın, Çeyrek Altın Fiyatları

Dolar kuru yeni işlem gününe 8.41 TL bandından başladı.

Euro ise geri çekilmeye devam ederek 9.87 TL seviyesinde yer alıyor.

ALTIN FİYATLARINDA DÜŞME DEVAM EDECEK Mİ?

Altın fiyatlarında hafta ortasından önce yükselme trendi yaşandı. Haftanın ikinci işlem gününde yaşanan yükselme ile altın fiyatları son 3 haftanın en yüksek seviyelerini gördü.

Piyasa uzmanları ise Amerika Merkez Bankası tarafından eylül ayı içerisinde alınabilecek varlık artırımı tahvil kararlarının altın fiyatlarında geri çekilmeye neden olabileceğini ifade ettiler. Hafta içinde yaşananlar ve uzman yorumlarından sonra günün ilk saatlerinde piyasalarda oluşan tablo şöyle;

25 Ağustos Çarşamba! Güne Başlarken Dolar, Gram Altın, Çeyrek Altın Fiyatları

Ons Altın uzun zaman sonra 1800 dolar bandının üzerinde çıktı ve 1808 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Gram altın 489 TL'den çeyrek altın ise 806 TL'den satılıyor.

EDİTÖR NOTU: Altın ve dolar kuruna dair tüm veriler haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez.