25 Mart tarihinde bankalarda kuyruk olacak! Emekliye Cumhurbaşkanı jesti geldi hemen başvurun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu senenin emekliler yılı olacağına ilişkin yaptığı açıklamanın ardından bu kez kamu bankalarına talimat verdiğini bildirerek yeni ödemelerin kapısını araladı.
25 Mart tarihinde bankalarda kuyruk olacak! Emekliye Cumhurbaşkanı jesti geldi hemen başvurun

2024 yılında yüzde 49,25 oranında zam alan emekliler en düşük maaş olarak da 10 bin TL almaya başladı. Emeklilerin enflasyonist ortamdan dolayı ara ve seyyanen zam beklentisi devam ederken sürpriz bir açıklamaya yer verildi. Emeklilere kamu ve özel bankalar tarafından yapılan promosyon ödemelerine ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 'zam' açıklaması geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu bankaları tarafından emeklilere verilen promosyon ödemelerine ilişkin olarak yaptığı açıklamada miktarın 8 ile 12 bin TL arasında değişen tutarlarla ödenmesine ilişkin talimat verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, konuya dair detaylı açıklamayı yaptı.

EMEKLİLERİN PROMOSYON BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, aylık miktarına göre 8 ila 12 bin lira arasında olacak şekilde yükseltilen kamu bankalarındaki emekli aylığı promosyonlarına ilişkin güncelleme başvurularının 25 Mart Pazartesi günü itibarıyla alınacağını duyurdu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, kamu bankalarından aylık alan emeklilerin promosyon ödemelerine ilişkin, 28 Mart itibarıyla başvuru süreci tamamlanan emeklilerin promosyonlarının hesaplarına yatırılmaya başlanacağını bildirdi.

25-mart-tarihinde-bankalarda-kuyruk-olacak-emekliye-cumhurbaskani-jesti-geldi-hemen-basvurun.jpg

"28 MART İTİBARIYLA HESAPLARA YATIRILMAYA BAŞLANACAK"

Bakan Işıkhan konuya ilişkin yaptığı açıklamada ''Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın da açıkladığı gibi; Emekliler Yılı kapsamında, bankalarla yeni bir emekli aylığı promosyon güncellemesi sürecini başlattık. Sosyal Güvenlik Kurumumuzun yürüttüğü çalışmayla ilk olarak; Kamu Bankalarımızda emekli aylığı promosyon ödemelerini yaklaşık 2 katına çıkararak, aylık miktarına göre 8 bin ila 12 bin lira arasında olacak şekilde yükselttik.

erdogan.png

Kamu Bankalarımız Pazartesi günü itibarıyla promosyon güncelleme başvurularını almaya başlayacaklar. 28 Mart itibariyle de başvuru süreci tamamlanan emeklilerimizin promosyonları hesaplarına yatırılmaya başlanacak. Diğer bankalarla da, promosyon ödemelerinde artış sağlanması yönündeki çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kısa süre içinde bu konuda da gelişmeleri emeklilerimiz görecek.'' dedi. Söz konusu promosyon ödemelerinde güncelleme başvurusu için 25 Mart tarihinde bankanızı ziyaret edebileceksiniz. Başvurunuzun tamamlanması ile beraber ödemeler de 28 Mart tarihinden itibaren başlamış olacak.

Emlak365.com