288 Adet S Plaka İhaleye Çıktı! Her Bir Plaka 120 Bin TL

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yayımladığı bir duyuru ile toplu taşıma araç plakasının ( S Plaka ) kiralanacağını duyurdu.
288 Adet S Plaka İhaleye Çıktı! Her Bir Plaka 120 Bin TL

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi S Plaka ihalesi düzenleneceğini duyurdu. Gaziantep içerisinde servis hizmeti vermek isteyenler için düzenlenecek ihaleye başvuru yapmak isteyenler ise başvurularını 10 ve 12 Ağustos tarihlerine kadar yapacaklar.

BELEDİYEDEN S PLAKA İHALE İLANI

Resmi İlan Portalı üzerinden yayımlanan ihale ilanında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sürecin ne zaman başlayacağını ve nasıl işleyeceğini açıkladı. Duyuru kapsamında belediye başkanlığı ihale sonrası kullanım sürecinin ne kadar süreli olacağını da bildirdi. Gaziantep içerisinde S plaka ihalesi almak isteyecekler için ilan edilen başvuru açıklamasında şu bilgiler verildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin S Plaka İhalesine ilişkin basın açıklamasında "Resmi ya da özel kuruluşlara toplu taşıma hizmeti (servis) vermek amacı ile kullanılan ve Gaziantep İl sınırları içerisinde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi adına tescilli 27 S plaka serisine kayıtlı toplam 288 adet plakanın 30 yıl süreyle ayrı ayrı kiraya verilmesi işidir." bilgileri yer aldı.

İHALEYE BAŞVURU YAPMAK İSTEYECEKLER

İhaleye başvuru yapmak isteyecek firmalar yada kişiler öncelikle Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin web adresinden ihale şartnamesini inceleyecekler. İhale şartnamesinde ihaleye katılıma ilişkin tüm koşullar bildiriliyor. Gerçek kişilerin sağlamaları gereken şartlar, tüzel kişilerin yerine getirmeleri özellikler ile teminat bedellerinin yer aldığı şartnameye uygun olanlar ikinci aşamaya geçecekler.

İkinci aşama kapsamında ihaleye katılmaya karar verenler ihale şartnamesi bedeli olan 100 TL için ödeme yapacaklar. Daha sonra ihale şartnamesinde yer alan evraklar toplanacak ve başvurular belediyeye yapılacak.

288 Adet S Plaka İhaleye Çıktı! Her Bir Plaka 120 Bin TL

30 YILLIK KİRALAMA İÇİN MUHAMMEN BEDEL

S plaka ihalesi için başvuru yapacak olan tüm istekliler ihale geçici bedelini başvuru aşamasından önce ödeyecekler. Belediye başkanlığı S plaka kiralamasının 30 yıllık süre için ilan edilen muhammen bedeli ile bu bedel üzerinden ödenecek geçici teminat bedelini açıkladı.

Muhammen bedel ödemeleri için yapılan bilgilendirme açıklamasında "1 adet S plakanın 30 yıllık toplam muhammen bedeli 120.000,00-TL + KDV olup, geçici teminatı ise 3.600,00-TL’dir. İhaleye girecek gerçek veya tüzel kişiler, başvurdukları “S Plaka” sayısı kadar geçici teminatı, Belediyemiz veznesine veya Belediyemizin Türkiye Vakıflar Bankası TR22 0001 5001 5800 7290 4046 01 IBAN nolu hesabına yatırılacaktır." bilgisi yer aldı.

Detaylı Bilgi için belediye web sitesi, belediyenin ilgili birimleri ve 0342 211 12 00 – Dâhili: 8652 (UKOME ve Otoparklar Şube Müdürlüğü) numarası kullanılabilir.