980 TL Barajına Koşan Gram Altında Piyasaları Sarsan Tahmin: Daha Önce Bilmişti, Temmuz Ayında Kaç TL Olacağını Söyledi

Altın fiyatları, dolar kurundan aldığı destekle yukarı yönlü hareket etmeye devam ederken 980 TL barajına koşan gram altın tahmini geldi. Kuyumcuların altın yorumları uzman, altın-alacaklar dikkat!
980 TL Barajına Koşan Gram Altında Piyasaları Sarsan Tahmin: Daha Önce Bilmişti, Temmuz Ayında Kaç TL Olacağını Söyledi

2022 senesini FED'in açıklamalarının gölgesinde çalkantılı bir şekilde sürdüren altın fiyatları fırtınalı günleri geride bırakarak güneşli günlere doğru yürüyüşe çıktı. Elinde altını olanlar kadar altın borcu bulunanlar ve bu yaz düğün planı yapanlar tarafından da yakından takip edilen altının fiyatı yönünü yukarıya çevirdi. Ons altın tarafından düşüş olsa da gram ve çeyrek altının fiyatı yükseldi.

Dış piyasalarda FED tutanaklarının yarattığı tedirginlik ve endişe ile kar satışlarının başlaması dış piyasada ons altının fiyatını yeniden aşağıya çekerken, iç piyasada ise dolar kurunun 21 Aralık tarihinden sonra ilk kez 16,30 TL seviyesini görerek yeniden rekor kırması gram altını destekledi. Dolardan aldığı destekle gram altının fiyatı 980 TL bandına dayanırken 1.000 TL hedefine doğru ilerlemeye devam etti.

GRAM ALTININ FİYATI BUGÜN NE KADAR, 1 GRAM ALTIN KAÇ TL OLDU?

Ons altının yoğun satış baskısına dayanamayarak düşmesine rağmen iç piyasada gram altının fiyatı yükseldi. Ons altının fiyatı 1.856 dolar seviyesine kadar çekilerek bir kere daha 2 bin dolar hedefinden uzaklaştı. Ons altının alış fiyatı yaşanan düşüşten sonra an itibari ile 1.856,72 dolar alış ve 1.857,17 dolar satış seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

980 TL Barajına Koşan Gram Altında Piyasaları Sarsan Tahmin: Daha Önce Bilmişti, Temmuz Ayında Kaç TL Olacağını Söyledi

Gram altının fiyatı ise ons altın tarafında yaşanan düşüşe rağmen 973,79 TL alış ve 973,94 TL satış seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altının fiyatı da yükselenler arasında yer aldı ve 1.587 TL alış ve 1.602 TL satış seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

ALTIN DÜŞECEK Mİ SON DAKİKA 2022: ALTININ FİYATI NEDEN YÜKSELİYOR?

Altın fiyatlarında iç piyasada dolar kurunun yükselişi en önemli destek noktasını oluştururken yine piyasada yaşanan yükseliş beklentisinin de fiyatlandığı belirtiliyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yapmış olduğu açıklamasında "Gramdaki bu artış daha başlangıç. Temmuzda önce 1.200 liraya, yıl sonunda ise kademe kademe 1.450 liraya ulaşmasını bekliyorum" diyerek yükselişi işaret etti.

ELİNDE ALTINI OLANLAR DİKKAT! ALTINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDER Mİ, SÜRECEK Mİ?

NOT: Burada yer alan bilgiler altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com sitesi tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu haber ve haberde geçen bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez, bu habere dayanılarak yatırım yapılamaz.