Abdullah Çiftçi Tüm Tabuları Yıktı! 3 Yılı Kaldı Dolar Artık Kullanılmayacak

Dolar kuru hakkında bomba bir iddia gündeme geldi. Dolar düşecek mi, çıkacak mı, kaç TL olacak soruları ekonomi başlıklarında sürekli yer alırken ünlü stratejist doların kullanılmayacağını söyledi.
Abdullah Çiftçi Tüm Tabuları Yıktı! 3 Yılı Kaldı Dolar Artık Kullanılmayacak

Dolar kuru ekonomi gündeminin başında yer alan temel konu olarak konuşulmaya devam ediyor. Kur korumalı vadeli mevduat hesabı ile belli bir oranda düşen daha sonra ise yeni bir yükselme ile 14 TL sınırında kalan dolar kuru bu seviyede yer almaya devam ediyor. Vatandaşlar ise dolar kurunun kısa ve orta vadeli hareketlerini merak ederken uzun vadeli süreç için çok önemli bir açıklama geldi.

ÜNLÜ STRATEJİST "DOLAR KURU ARTIK KULLANILMAYACAK" DEDİ

Stratejist Abdullah Çiftçi dünya ekonomi planlaması hakkında açıklamalarda bulundu. CNN Türk canlı yayınına katılan ve Ne Oluyor programında konuşan Çiftçi dolar kuru ile ilgili olarak tabuları yıkan ifadeler kullandı. Dolar kurunun yeni ekonomi düzende yeri olmadığını iddia eden Çiftçi, bazı olasılıklar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Çiftçi dolar kuru hakkında "Yeni düzende dolara yer yok. Planlarda ideolojik bir plan var. ABD’de son dönemde iç savaş ve darbe konuşulmaya başlandı. Doları bir araç kullanıyorlar. ABD’nin içinde o beklenen olaylar çıkmazsa doların hemen bitmesi mümkün değil. ABD kendi içinde savaşırsa, kaos çıkarsa doların 3 yılı kaldı. Böyle bir ihtimal potansiyel olarak var." ifadelerini kullandı.

Konuşmasının devamında süreç hakkında böyle olur demiyorum diyen Stratejist Abdullah Çiftçi bu iddiaların konuşulduğunu söyledi. Dolar kurunun geleceği hakkında net bir ifade kullanan ve dolar kuru için kesin tarih veren Stratejist Çiftçi "2045 tarihinde doları artık görmeyeceğiz. Dünya yeni bir para birimi üzerinde anlaşacak" dedi.