Aile ve Çalışma Bakanı Müjdeyi Verdi! O Ödemeler Bugün Vatandaşın Hesabına Yatırılacak!

Aile ve Çalışma Bakanı Derya Yanık bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile birlikte ecde bakım parasının yatırılmasını bekleyenlere müjdeli haberi verdi.
Aile ve Çalışma Bakanı Müjdeyi Verdi! O Ödemeler Bugün Vatandaşın Hesabına Yatırılacak!

Sosyal devlet anlayışı ile hareket eden devlet bu süreçte vatandaşa destek olmak için çeşitli ödemeler yapmaya devam ediyor. Bu desteklerden birisi ise bakıma muhtaç olan engelli vatandaşlara ve bakmakla yükümlü oldukları ailelerinin ekonomik açıdan desteklenmesi için evde bakım ücretinin verilmesi olmuştu. Her ay düzenli olarak yapılan ödemelerin sonucunda evde bakım ücretlerinin bu ay ne zaman hesaplara yatırılacağı merak konusu olmuştu.

Aile ve Çalışma Bakanı Derya Yanık konu hakkında açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamaların ardından bir süredir beklenen ödemelerin bugünden itibaren hesaplara yatırılacağı belirtildi. Özellikle devlet ve bakanlık olarak engelli bireylere yönelik sosyal hizmet politikalarının yeniden masaya yatırıldığı ve geliştirilmesi için büyük çaba gösterildiğinin altı çizildi.

EVDE BAKIM ÜCRETİ NE KADAR?

Aile ve Çalışma Bakanı Müjdeyi Verdi! O Ödemeler Bugün Vatandaşın Hesabına Yatırılacak!

Aile ve Çalışma Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamalarla birlikte engelli ve bakıma muhtaç olan bireylerin profesyonel yardımların yanı sıra ailelerinin yanında desteklenmelerinin son derece önemli olduğunu belirtti. Günümüzde tek başına hayatını devam ettiremeyen ve destek almak zorunda olan pek çok engelli vatandaş bulunuyor. Bu vatandaşlara devlet destekli olarak kuruluşlarda bakım hizmeti sunulduğunun altı çizildi

Bir engelli yakınının bakımını üstlendiği için çalışma hayatında aktif olamayan vatandaşın da desteklenmesi için sürecin yürütüldüğünün altı çizilmiş oldu. 2021 yılında yapılan düzenlemeler ve gelen zamlar sonrasında Temmuz ve Aralık ayları için evde bakım yardımı 1657 lira 87 kuruş iken iyileştirmelerin ardından 1797 lira 97 kuruş olarak açıklandı. Şimdiye kadar aylık olarak 530 bin vatandaş evde bakım aylığını düzenli olarak almaya devam ediyor.

Genel Yayın Yönetmeni