AK Parti'den mesaj var! Asgari ücretliler bu açıklama yüzünüzü güldürebilir

AK Parti'den mesaj var! Asgari ücretliler bu açıklama yüzünüzü güldürebilir
Asgari ücrete Temmuz'da ara, ikinci zam konusunda AK Parti'den bir mesaj daha geldi. AK Parti'nin önemli isimlerinden biri olan Hamza Dağ, enflasyona vurgu yaparak zam yapılabileceğini söyledi.

Emlak365.com - Asgari Ücretle çalışan milyonlarca vatandaşa Temmuz ayında zam yapılıp yapılmayacağına ilişkin belirsizlik devam ederken AK Parti'den çok önemli bir açıklama daha geldi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, milyonların yanıt aradığı soruya katıldığı bir canlı yayında cevap verdi.

AK PARTİ'DEN ASGARİ ÜCRET MESAJI

Kanal 7 TV'de bir programa katılan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ son gelişmeleri değerlendirdi. AK Parti'nin gündemini, çalışmalarını ve bundan sonraki dönem hedeflerine ilişkin bilgiler veren Hamza Dağ daha sonra siyasette konuşulan bazı önemli meseleleri değerlendirdi. Bu değerlendirmelerinin arasında ekonomi başlıklarına ilişkin de yorum yapan Dağ, halen konuşulan asgari ücrete ikinci ek zam iddialarını ele aldı.

AK Parti'den mesaj var! Asgari ücretliler bu açıklama yüzünüzü güldürebilir

Hamza Dağ konuşmasında enflasyon oranlarına vurgu yaparak, Temmuz ayında emekli ve memurlara zaten zam yapılacağını söyledi. Eğer enflasyon oranlarının çok yüksek olması durumunda ise asgari ücretliler için de düzenleme yapmaktan çekinmeyiz ifadelerini kullandı.

İnsanların alım gücünün düşmemesinin altını çizen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ "Asgari ücretle ilgili bir irade ortaya koyduğunuz herkes kendi çalışanlarına bir artış koymuş oluyor ve insanların alım gücünü bir seviyede tutmaya çalışıyoruz. İlgili bakanlıklarımız şu anda takip ediyor, gelen verilere göre zaten Temmuz ayında memurlarla ilgili bir gündem var, asgari ücretle ilgili Aralık ayında konuşuluyor. Ama gerekirse müdahale yapmaktan çekinmeyiz" ifadelerini kullandı.

ASGARİ ÜCRET İÇİN KİM NE DEMİŞTİ?

Asgari ücrete ara zam konusunda bu zamana kadar AK Parti kanadından çok önemli açıklamalar gelmişti. Ara zam tartışmaları Cahit Özkan'ın açıklamaları ile başlarken konuya ilişkin en önemli değerlendirmeler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelmişti.

AK Parti'den mesaj var! Asgari ücretliler bu açıklama yüzünüzü güldürebilir

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin asgari ücrete daha 2022 yılı başında yüzed 50'lik bir zam yapıldığını ifade ederek gündeme gelen zam tartışmalarını doğru bulmadığını söylemişti. Bilgin konuşmasında ayrıca olağanüstü bir durum olursa düzenleme olabileceği mesajını da vermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'da asgari ücrete dair konuşmasında Bilgin ile aynı çizgide açıklamalarda bulunmuş ve asgari ücret için zam sürecinin Aralık ayı olduğunu ifade etmişti. Erdoğan o konuşmasında ayrıca enflasyon oranlarının çok yüksek olması durumunda müdahale edilebileceği mesajını da vermişti.