Bu Altcoine Dikkat! 2022 Yılında Rekor Kırması için Nedenleri Uzmanlar Sıraladı!

Kripto para piyasasına her geçen gün yeni altcoin alternatifleri etkilenmeye devam ediyor. Bunların yanı sıra Solana, Ethereum için yeni bir alternatif olarak ifade edildi.
Bu Altcoine Dikkat! 2022 Yılında Rekor Kırması için Nedenleri Uzmanlar Sıraladı!

Kripto para piyasalarında her geçen gün yeni coinler gündeme gelmeye devam ediyor. En güçlü Ethereum rakiplerinden birisi olarak gösterilen Solana için yeni bir dönem başlayacak gibi görünüyor. Son bir yılın değerlendirmesi yapıldığı zaman Solana büyük bir gelişim gösterdi.

Yapılan ilk değerlendirmeler sonrasında saniye bazında 50.000 işlem gerçekleştirilen Blokchain sisteminde toplam değerinin artırıldığı öğrenildi. Bu değere 600 milyon dolar daha eklediği öğrenildi. Ünlü kripto para analisti Marcel Pechman tarafından yapılan değerlendirmelerde ortaya atılan bu altcoin projesinin 2022 yılında yükselerek kendisine yeni bir yön çizeceğini ifade etti.

ALTCOİN PROJESİNDE KURUMSAL İŞTAH GİDEREK ARTIYOR!

Solana altcoinin piyasa değerine bakıldığı zaman ne kadar yüksek olduğu görüldü. Her biri 26 milyar dolara ulaşan Avalanche ve Terra’nın iki katından daha fazla olduğu ortaya çıktı. Her geçen gün bu altcoin projesine yapılan yatırımların arttığı öğrenildi.

Yapılan kurumsal yatırımlar incelemeleye alındığı zaman Solana Labs tarafından 314 milyon dolarlık bir özel token satışı gerçekleştirilmişti. Bunun ardından Orca tarafından da 18 milyon dolarlık bir bağış toplama süreci başlatılmıştı. Bu durumda aktif kullanıcı sayısı da her geçen artmaya devam ediyor. Hatta Ethereum ile karşılaştırması yapıldığı zaman neredeyse geçeceği düşünülüyor.

SOLANA VADELİ İŞLEM PİYASASI İLE HEYECANA NEDEN OLDU

Bu Altcoine Dikkat! 2022 Yılında Rekor Kırması için Nedenleri Uzmanlar Sıraladı!

Yeni ve yatırımcıları heyecanlandıran bir altcoin olan Solana son zamanlarda vadeli işlem piyasası ile heyecana neden oldu. Piyasalarda metrik olan üçüncü sıradaki en büyük vadeli işlem pozisyonundan oluştuğu öğrenildi. En son 8 Kasım tarihinde zirveden 1.9 milyar dolar değerinde bir düşüş meydana gelmişti. Ancak bu düşüşe rağmen mevcut durumda bulunan 860 milyon dolarlık vadeli işlem açık pozisyonu içerisinde hala üçüncü sırada olmayı başardığı ifade ediliyor. Yeni yılda da uzmanlar bu yükselişini baz alarak Ethereum karşısında ciddi bir başarı elde edebileceğini düşünüyorlar.

Genel Yayın Yönetmeni