Bu Belgeyi Getirene SGK Faizsiz Kredi Veriyor! TOKİ, Ziraat Bankası Sıfır Faizli Konut Kredisi Başvurusu Şartları Neler

Ev sahibi olmak isteyenlere faizsiz kredi müjdesi geldi! SGK ile TOKİ arasında imzalanan anlaşma kapsamında Ziraat Bankası faizsiz konut kredisi veriyor! SGK faizsiz kredi başvuru şartları neler?
Bu Belgeyi Getirene SGK Faizsiz Kredi Veriyor!  TOKİ, Ziraat Bankası Sıfır Faizli Konut Kredisi Başvurusu Şartları Neler

Yükselen ev fiyatları bir yandan, arşa ulaşan kredi faiz oranları diğer yandan vatandaşın ev sahibi olma hayallerini zora sokarken bir müjdeli haberde SGK'dan geldi. Ev sahibi olmak isteyen ancak yeteri kadar nakit para birikimi olmayan kişilere bankalar konut kredisi desteği sağlarken bu kredi paketlerinde farklı kampanyalar ile daha uygun koşullar sunulabiliyor.

Örneğin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni konut kredisi destek paketi ile kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak yüzde 0.89 ve 0.99 oranları ile konut kredisi desteği sağlanıyor. Yine SGK tarafından verilen hak sahipliği belgesini alanlarda faizsiz konut kredisi kullanabiliyor.

ZİRAAT BANKASI FAİZSİZ KREDİ DESTEKLERİ: 240 BİN TL SIFIR FAİZLİ KONUT KREDİSİ NEDİR?

Devlet bankası olması nedeni ile diğer bankalardan farklı olarak kamu yararını gözeterek destek kredisi veren Ziraat Bankası pek çok pakette sıfır faizli kredi imkanı sunmaktadır. Örneğin köye dönüş kredisi paketinde köyünde hayvancılık yapmak isteyen vatandaşlara 250 Bin TL limitli, genç çiftçi destek kredisi paketinde 150 Bin TL limitli sıfır faizli ihtiyaç kredisi başvuruları alınmaktadır.

Bu Belgeyi Getirene SGK Faizsiz Kredi Veriyor!  TOKİ, Ziraat Bankası Sıfır Faizli Konut Kredisi Başvurusu Şartları Neler

Bu paketlerden biride TOKİ ile atılan imza kapsamında verilen SGK faizsiz kredi desteğidir. SGK üzerinden verilen hak sahipliği belgesini alan kişilere TOKİ ile yapılan anlaşma kapsamında 240 bin liraya kadar sıfır faizli destek kredisi verilmektedir.

Bu Belgeyi Getirene SGK Faizsiz Kredi Veriyor!  TOKİ, Ziraat Bankası Sıfır Faizli Konut Kredisi Başvurusu Şartları Neler

SGK EV KREDİSİ BAŞVURUSU: FAİZSİZ KONUT KREDİSİ ŞARTLARI VAR MI?

Evet, tüm özel kredi paketlerinde olduğu gibi SGK destek kredisi için de başvuru şartı uygulanmaktadır. Bu kredi paketinde aranılan tek şart ise SGK üzerinden verilen hak sahipliği belgesini temin etmektir. Bu belgeyi almak için SGK üzerinden başvuru yapılmakta olup, belgesini alan hak sahiplerine 2022 yılı için Ziraat Bankası üzerinden 241 bin liraya kadar sıfır faizli konut kredisi desteği sağlanmaktadır. Kredi başvuruları bu belge ile en yakın Ziraat Bankası şubesi üzerinden şahsen yapılmaktadır.

ZİRAAT BANKASI FAİZSİZ KREDİ KİMLERE VERİLİR, SGK FAİZSİZ KONUT KREDİSİ ŞARTLARI