Bu Sefer Zam Değil İndirim Var! Benzine Açıklanan İndirim Ne Zaman Gelecek?

Bu Sefer Zam Değil İndirim Var! Benzine Açıklanan İndirim Ne Zaman Gelecek?
Akaryakıt fiyatlarına peş peşe gelen fahiş zamlar sürücüleri isyan noktasına taşırken bu sefer zam değil son dakika indirim duyurusu geldi.

Brent petrolde yaşanan yükseliş ile tüm dünyada büyük bir akaryakıt krizi yaşanırken Türkiye aynı dönemde dolar kurunda yaşanan yükselişin etkisi ile en çok etkilenen ülkelerden biri haline gelmişti. Son zamların ardından benzin ve motorin fiyatı 30 TL barajına doğru hızla ilerlerken bu sefer indirim haberi geldi.

Akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan son dakika açıklaması ile bu sefer benzine zam değil indirim haberi verildi. Hatırlanacağı üzere benzin fiyatları son olarak 14 Haziran 2022 tarihinde güncellenmiş, yapılan son dakika duyurusu ile benzine 2 lira 18 liralık rekor zam yapılmıştı. Gelen indirim ise bu zammın yarısını bile bulmadı.

SON DAKİKA AKARYAKIT FİYATLARI AÇIKLAMASI: BENZİNE İNDİRİM VAR MI, NE ZAMAN GELECEK?

Akaryakıt sektörü temsilcileri tarafından yapılan son dakika açıklaması ile bu seferlik benzine zam değil indirim haberi verildi. Sürücülerin yoğun tepkisini çeken ve sosyal medyada kontak kapatma eylemi çağrıları yapılmasına neden olan akaryakıt fiyatları için uzun bir aradan sonra ilk kez indirim haberi verilmiş oldu.

Bu Sefer Zam Değil İndirim Var! Benzine Açıklanan İndirim Ne Zaman Gelecek?

Sektör temsilcileri tarafından yapılan açıklama ile son olarak 10 Haziran tarihinde 2 lira 18 kuruşluk zam yapılan benzinin litre fiyatına bu sefer 97 kuruş indirim yansıtılacağı ilan edildi. Söz konusu indirim bu gece yarısından itibaren pompaya yansıtılacak. Motorin fiyatları için ise bir indirim ya da zam beklenmiyor.

Hatırlanacağı üzere dün motorine 2,65 liralık zam geleceği haberleri gündemi sallamış, iddialar üzerine Nisan ayından bu yana EPDK ile davalık olması nedeniyle fiyat güncellemesi yayımlamayan EPGİS mecbur kalarak bu iddiaları yalanlamıştı. Motorinin litre fiyatına bugün için sektör temsilcileri bir güncelleme beklemediklerini duyurdu.