Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜSİAD'a Çok Sert Faiz Ve Döviz Kuru Tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomi politikalarını eleştiren TÜSİAD'a sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi politikalarından taviz verilmeyeceğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜSİAD'a Çok Sert Faiz Ve Döviz Kuru Tepkisi

Türkiye ekonomisindeki son dönemlerde meydana gelen çalkantıların ardından Türkiye Sanayici İş Adamları Derneği (TÜSİAD) bir açıklama yaparak ekonomi politikalarını eleştirip bir an önce hatalardan dönülmesi çağrısında bulunmuşlardı. Bu açıklamalara karşı açıklama bu akşam saatlerinde Cmhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜSİAD'a sert yanıt verirken faiz indirimlerinde ısrarcı olmaya devam edeceklerini duyurdu.

FAiZLER DÜŞMEYE DEVAM EDECEK

TÜSİAD'a yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye küresel krizlere bu kadar dayanıklıysa bundan önce attığımız adımların ve ödediğimiz bedellerin sonuçlarıdır. Hatırlayın terör örgütlerine her operasyon başlattığımızda bizi ekonomi kıskacına almaya çalıştılar. Ekonomimize kur ve faiz üzerinden kumpas kuruyorlar, kurmayı da sürdürecekler. Neymiş biz faizleri düşürüyormuşuz. Benden herhangi birisi artık başka bir şey istemesin, bu faizler düşmeye devam edecek. Şu anda yaşanan sıkıntıların gerekçesi yaptığımız sınırlı faiz indirimleri olamaz." dedi.

ERDOĞAN'DAN TÜSİAD'A SERT TEPKİ: SİZİN DERDİNİZ HÜKÜMETİ ÇÖKERTMEK

TÜSİAD'a isim vererek eleştiri yönelten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ey TÜSİAD ve onların yavruları buradan size sesleniyorum. Sizin tek göreviniz var o da yatırım, üretim, istihdam ve büyüme. Siz burada ne yapıyorsunuz önce ona bir bakın. Kendinize bakmadan hükümete saldırmanın değişik yollarını aramayın siz bizimle mücadele edemezsiniz. Sizin biz cinsinizi cibiliyetinizi biliyoruz. Sizin derdiniz ne faiz ne kur. Siz bu hükemeti nasıl çökertiriz de yerine sömüreceğimiz bir hükümeti iş başına getiririz diye düşünüyorunuz." ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞANDAN FAİZ VE DÖVİZ KURU AÇIKLAMASI

Açıklamalarına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Paradan altı sıfırı attığımızda bana karşı çıkanlar, Taksim Meydanı'nda anırırım diyenler hala aynı şeyleri söylüyorlar. Faiz dediğiniz şey fakiri daha fakir, zengini daha zengin yapıyor. Bu bizim için sıradan bir durum olamaz. Döviz kurlarında istikrarsızlık varsa onu serbest piyasanın kendi işleyişi içerisinde istikrara ulaştıracağız. EKonomide bir tabir vardır dere kendi yatağında akar. Şimdi çıkmış Pazartesi gününden itibaren finans dünyasında sıkıntılar yaşanacak diyorlar. Bunu ancak bu ülkeye ihanet içerisinde olanlar söylerler. Biz dimdik ayaktayız ve finans dünyasında herhangi bir şekilde sorun yoktur." şeklinde konuştu.