Cumhurbaşkanlığı Kredi Kartı Aidat İadesi E Devlet Açıklaması! Banka Dolandırıcılığı Yapılıyor

Geriye dönük son 13 senelik kredi kartı aidatı iadesi konusunda e devlet ve CİMER isimleri ile dolandırıcılık girişimleri arttı, kritik uyarı geldi.
Cumhurbaşkanlığı Kredi Kartı Aidat İadesi E Devlet Açıklaması! Banka Dolandırıcılığı Yapılıyor

Kredi kartı kullanan kişilerden bankaların almış oldukları kredi kartı aidat ücreti dolandırıcıların da iştahını kabarttı. Milyonlarca kişi kredi kartı kullanırken bu kişilere toplu para iadesi vaadinde bulunan dolandırıcılar tek bir tıkla hesapları boşaltıyor, üzerine vatandaşı kredi çekerek birde borçlandırıyor.

Vatandaş bankalara ödediği kredi kartı paralarını geri almak için araştırmalarına devam ederken e devlet üzerinden tek tıkla geriye dönük 13 senelik kredi kartı aidatı iadesi yapılacağına yönelik paylaşımlarda arttı. Bunun üzerine konu hakkında CİMER açıklama yaparak vatandaşları uyardı.

CUMHURBAŞKANLIĞI KREDİ KARTI AİDAT İADESİ HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI!

CİMER adı ve logosu da kullanılarak kullanılan sahte siteler ve geriye dönük son 13 senelik kredi kartı aidatı iadesi yapılacağı yönündeki haberler üzerine yapılan açıklamada "Kurumlarımızın isimleri ve logoları kullanılarak hazırlanan sahtecilik girişimleriyle ilgili vatandaşlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz. Söz konusu sitelere erişimin engellenmesi, sorumluların adalet önünde hesap vermesiyle ilgili gerekli işlemler gerçekleştirilmiştir.

Kurumlarımızın isimleri ve logoları kullanılarak hazırlanan sahtecilik girişimleriyle ilgili vatandaşlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için aldatıcı yöntemlerle kredi kartı veya kişisel bilgileri isteyen site ve uygulamalara kesinlikle itibar edilmemesi gerekmektedir" açıklaması geldi.

Cumhurbaşkanlığı Kredi Kartı Aidat İadesi E Devlet Açıklaması! Banka Dolandırıcılığı Yapılıyor

SAHTE SİTELER ÜZERİNDEN TEK TIKLA TÜM HESAPLAR BOŞALTILIYOR! E-DEVLET KREDİ KART AİDATI DOLANDIRICILIĞI NASIL YAPILIYOR?

Hackerler tarafından yukarıdaki resimde de olduğu gibi resmi devlet kurumlarının ismi ve logoları kullanılarak oltalama adı verilen sahte siteler kuruluyor. Bu sitelerin linkleri sosyal medya platformları üzerinden reklam olarak paylaşılıyor.

Böylelikle dolandırıcılar milyonlarca kişiye ulaşıyorlar. Resim üzerine "kredi kartı aidat iadesi" ile ilgili olarak dikkat çekici yazılar yazılıyor. Vatandaş e devlet kredi kartı aidat başvurusu yaptığını sanarak sahte siteye giriş yapıyor. Bu site üzerinden şifre ve kullanıcı bilgilerini giren vatandaş aslında kendi eli ile kişisel bilgilerini dolandırıcılara vermiş oluyor.

Cumhurbaşkanlığı Kredi Kartı Aidat İadesi E Devlet Açıklaması! Banka Dolandırıcılığı Yapılıyor

Dolandırıcılar kullandıkları yazılımlar ile bu bilgileri ele geçirerek vatandaşın banka hesabına giriş yapıyor. Bu hesapta bulunan tüm parayı çeken dolandırıcılar pek çok hesaba tanımlı bulunan hazır kredi limitlerini de çekip bir de üzerine vatandaşı borçlandırıyor. Böylelikle vatandaş kredi kartı aidat parasını almaya çalışırken hem hesabındaki parasından oluyor hem de üzerine birde borçlandırılıyor.