Delist Luna ne demek, Terra Luna delist olacak mı? Dibi gören coinde son gelişmeler!

Tarihin en büyük düşüşünü yaşayan Terra LUNA delist olacak mı merak ediliyor. Binance'den gelen açıklama tedirgin ederken yatırımcılar delist haberine odaklanmış durumda.
Delist Luna ne demek, Terra Luna delist olacak mı? Dibi gören coinde son gelişmeler!

Kripto para piyasasında son günlerde ani bir düşüş yaşanıyor. Bitcoin bugün itibariyle 30 bin dolar bandının altına inerek 26 bin doları gördü. Aynı zamanda Terra Luna ise tarihin en büyük coin düşüşünü yaşayarak neredeyse sıfırlanma noktasına geldi.

Bu gelişmeler yaşanırken Binance platformu, ağ yavaşlamasını ve aksaklığı engellemek amacıyla Luna ve UST alımını durdurduğunu açıkladı. Luna için ise 'delist' yorumu yapıldı. Peki delist ne demek?

Delist ne demek?

Delist kelimesi, listeden çıkarmak anlamına gelmektedir. Borsalarda ve kripto para işlem platformlarında adını sıkça duyduğumuz delist, bir varlığın işlemden çıkarılması ve satışının durdurulduğu anlamı taşımaktadır.

Terra LUNA delist olur mu, açıklama var mı?

LUNA'da meydana gelen düşüş sonrasında , Güney Kore'nin en büyük borsası olan Upbit Luna'daki düşüşe ilişkin bir açıklama yayınladı. UST'deki gelişmeleri yakından takip ettiklerini, dolara olan 1'e 1 bağlılığın halâ sağlanamadığını ifade etti. LUNA yatırımcılarının bu durum karşısında beklenmeyen kayıplar yaşadığı ifade edilerek, borsanın LUNA'yı delist, yani liste dışında bırakmasının kesin olacağı söyleniyor.

Terra LUNA neden düştü, Terra LUNA kaç dolar?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in düşüşte olduğu dönemde stabil coinlere olan ilgi artarken bu ilgi beraberinde ani çakılmaları getirdi. 1 dolarda sabit kalması gereken LUNA, kriptodaki en büyük düşüşü yaşayarak 60 cente kadar geriledi.

Delist Luna ne demek, Terra Luna delist olacak mı? Dibi gören coinde son gelişmeler!

Terra Luna şu an yüzde 99'luk bir düşüş kaydederek 32 cent'ten işlem görüyor.

Emlak365.com