Dev fon yöneticisinden Bitcoin Spot ETF açıklaması geldi! Yatırımcıları neler bekliyor?

Dev fon yöneticisinden Bitcoin Spot ETF açıklaması geldi! Yatırımcıları neler bekliyor?
Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü yönetici, GBTC ürününün Bitcoin spot ETF dönüşüm için yeşil ışık yapmasıyla gündeme bomba gibi düştü…

Kripto para dünyasının önde gelen fon yöneticilerinden Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, son açıklamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isimlerden Anthony Pompliano ile röportaj yapan ünlü yönetici, Bitcoin spot ETF’i hakkında yatırımcıları heyecanlandıran ifadeler kullandı. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, şirketin ürünü olan GBTC’nin spot Bitcoin ETF’ine dönüşümüne onay verebileceğini iddia etti.

Michael Sonnenshein konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, SEC’in 1940 Yatırım Şirketi Yasası yerine Menkul Kıymetler Yasası 33 kapsamında iki BTC vadeli ETF’sine onay verdiği için bu alanda yeni görüşlere açık olduğunu kaydetti. Bitcoin ETF’si ile piyasaya yeni nakit girişi yaşanabileceği için bu açıklamalar özellikle Bitcoin boğalarını sevindiren gelişmelerin başında yer aldı.

BTC Spot ETF’si Gündemde

Dev fon yöneticisinden Bitcoin Spot ETF açıklaması geldi! Yatırımcıları neler bekliyor?

Hatırlanacağı üzere bir başka Bitcoin boğası olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Grayscale BTC ETF’sine destek veriyor. GBTC ürünü güncel piyasa verilerine göre toplamda 800 binin üzerinde yatırımcı tarafından kullanılıyor. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, SEC’in BTC ETF’sini ne zaman onaylayacağına dair bir zaman söylemenin zor olacağını ifade etti. Dev yatırım şirketinin yöneticisinden gelen bu ilginç açıklamalar kripto para sektöründe büyük ilgi gördü.

Sonnenshein, Bitcoin ETF girişiminin arkasında olduklarını ve SEC’in onay verene kadar yatırımcı kitlesi için bu girişimi savunmaya devam edeceklerini söyledi. Bu açıklamalarıyla kripto para topluluğunun bir kez daha gönlünü kazanan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, diğer düzenleyicilerin bu konuyla ilgili bakış açılarında değişiklik yaşanmasına dikkat çekti.

GBTC Yerine Bitcoin Spot ETF’si Gelebilir

Kripto para dünyasının yakından tanıdığı isimlerden Michael Sonnenshein, SEC’in kripto paralar için daha iyi regülasyon kuralları hazırladığını kaydetti. Ünlü CEO, bu sayede düzenli kurumlarla yaptığı görüşmelerde bilgi ve eğitim seviyesinin sektör için olumlu hale döndüğünü söyledi: “SEC, bu ürünü kendi yetki alanlarına almazlarsa ve yatırımcıların halihazırda aşina olduğu ve korunduğu bir ETF ürününe izin vermezlerse aslına bakılırsa yatırımcıları koruma görevlerini gerçekten de yerine ge