Dogecoin İçin Bilinmeyen Gerçek Ortaya Çıktı! Dogecoin Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

2021 yılının en gözde kripto para birimi olan Dogecoin için bilinmeyen bir gerçek ortaya çıktı. Dogecoin balon mu, artmaya devam eder mi?
Dogecoin İçin Bilinmeyen Gerçek Ortaya Çıktı! Dogecoin Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

2021 yılında Dogeoin en gözde kripto para birimlerinden birisi oldu. Bu kripto para birimi üzerinden bazı yatırımcılar çok ciddi kazançlar elde ederken sat emri vermeyenler ise Bitcoin'in çöküşünün etkisiyle kazançlarının önemli bir kısmını geri vermek zorunda kaldılar.

HAREKETSİZ HESAPLAR DOGECOİN TUTUYOR

İnişli çıkışlı bir grafik çizen popüler kripto para Dogecoin hakkında pek de bilinmeyen bir gerçek gün yüzüne çıktı. Yeni yatırımcıların en gözde para birimi olan Dogecoin'e her gün yüksek bir talep gösterilmeye devam ediliyor. Ancak şu anda mevcut dolaşımda olan Dogecoin'in yüzde 8'lik kısmı hareketsiz hesaplarda tutuluyor.

YENİ YATIRIMCILR ENDİŞELENİYOR

Hareketsiz hesaplarda tutulan Dogecoin'in 7,8 milyara ulaştığı öğrenildi. Dogecoin'in piyasa değerinin önemli bir kısmı tek başına ellerinde bulunduran bu hareketsiz hesaplara yeni yatırımcıları endişelendiriyor. Bu hesapların Dogecoin 0,0009 dolar olduğu sırada alındığı da tespit edildi.

SERT DÜŞÜŞ RİSKİ KORKUTUYOR

Çok büyük kazançların meydana geldiği bu hareketsiz hesapların sahiplerinin kim oldukları ise kripto para sistemi gereği tespit edilemedi. Herhangi bir şekilde satış yapılmayan hesaplar üzerinden Dogecoin'in manipule edilebileceği endişesi çok sayıda yatırımcıyı endişelendiriyor. Hızlı satışların sert düşüşlere neden olabileceği şu anda analistler tarafından tartışılmaya başlandı.

YENİ YATIRIMCILAR ETKİLERİNİ ARTTIRIYORLAR

Yeni yatırımcıların Dogecoin için gösterdikleri talep eski yatırımcıların piyasadaki ağırlığını kırmaya başladı. Temmuz 2020'de iki yıldan fazla bir süredir ellerinde Dogecoin tutanların oranı yüzde 30 olarak açıklanmıştı. Temmuz 2021'e gelindiğinde ise bu oran yüzde 20'ye geriledi. Bu da yeni yatırımcıların kontrolü ele almaya başladıklarını gösterirken henüz riskli seviyenin aşılamadığını da ortaya koydu.

Dogecoin fiyat tablosu açısından en çok merak edilen kripto para birimlerinden olmaya devam ediyor. Ünlü dolar milyarderlerinin bu kripto para ile alakadar olmaları karşık fiyatlamada net şekilde etkili oluyor. Bu da Dogecoin'in inişli çıkışlı bir fiyat performansı ortaya koymasına neden oluyor.

Dogecoin son 24 saat içerisinde yaklaşık yüzde 2 oranında değer kaybı yaşadı. Şu anda Dogecoin'in fiyatı 0,32 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ancak analistler Dogecoin için 0,40 dolar tahminleri yapıyorlar.