Dolar Kuru Yakın Zamanda 20 TL'yi Görür Diyen Selçuk Geçer'in Kırılma Ve Kaos Tahminleri Şok Etti!

Dolar kurundaki son hareketleri değerlendiren Ekonomist Selçuk Geçer yeni bir analiz yaptı. Dolar kurunda yükselme değil kırılma beklediğini belirten Selçuk Geçer doların kaç TL olacağını söyledi.
Dolar Kuru Yakın Zamanda 20 TL'yi Görür Diyen Selçuk Geçer'in Kırılma Ve Kaos Tahminleri Şok Etti!

Türkiye ekonomisinde oldukça sancılı bir süreç vatandaşların kişisel ekonomilerini etkileyecek bir şekilde yaşanmaya devam ediliyor. Dolar kurunda meydana gelen yükselişlerle piyasalar allak bullak olurken bundan sonra yaşanabilecek gelişmeleri kimse kestirememeye başladı. Ekonomist Selçuk Geçer de sosyal medya hesabından yayınladığı son analiz videosunda yine çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

DOLAR KURU YAKIN ZAMANDA 20 TL'Yİ GÖRÜR!

Dolar kurunun 20 TL'ye doğru koştuğunu belirten Selçuk Geçer, "Enflasyon yükseldiği için büyün merkez bankaları faiz artırmak için sıraya girdiler ama bizim merkez bankamız hala faiz indireceğim diye bangır bangır bağırıyor. Barclays dünyanın en önemli bankalarında bir tanesidir. Muhtemelen içeriden de bilgi almışlardır. Bu banka Merkez Bankası'nın 300 baz puan daha faiz indirimi yapacağını söylüyor.

Dolar kuru 20 TL seviyelerini bu zihniyet devam ettikçe çok yakın bir dönemde zorlayacak. Dolarda meydana gelen bu yükselme ne yazık ki ithalata bağlı bir ülke olduğumuz için hepimizi yoksulluk açısından etkilemeye devam edecek. Gelirlerimiz düşecek ve buna bağlı olarak da giderlerimiz artacak." dedi.

DOLAR KURU KESİNLİKLE DÜŞMEYECEK

Dolar kurunun kesinlikle düşmeyeceğini söyleyen Selçuk Geçer, "Bugün dolar kuru 13,83 TL'den 13,79 TL'ye gerileyince dolar kuru düştü gördünüz mü diye manşetler atan bir meydamız var. Dolar kuru kesinlikle düşmeyecek. Kur yükselmeye devam edecek. Çünkü zihniyette en küçük bir değişiklik yok. Hatada ısrarın sonu felakettir ve bunu yaşıyoruz. Bedelini de tüm ülke olarak ödüyoruz.

Bu ülkeyi yöneten hiç kimse vatandaşın ayağa kalkması için uğraşmıyor, Türkiye ekonomisinin reel olarak büyümesi için uğraşmıyor, çiftçiyi sanayiciyi KOBİ'yi düşünen hiç kimse yok. Türkiye'nin dış borcu artıyor, ödemeler dengesi bozuluyor. Buna rağmen doların düşeceğini iddia eden birileri var. Türkiye'nin bu koşullarda uçurumdan aşağıya savrulmaması mümkün değil. Bu gerçekle yüzleşmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

DOLAR KURU İÇİN 14 TL PSİKOLOJİK NOKTA DEĞİL

Dolar kuru için 14 TL seviyesinin hiç önemli olmadığını söyleyen Selçuk Geçer, "Dolar kurunun bu seviyelerde kalması mümkün değil. Birileri çıkıp 14 TL'yi geçirtmeyecekler diyorlar. Aynı kişiler 10 TL'yi geçirtmeyecekler, 11 TL'yi geçirtmeyecekler, 13 TL'yi geçirtmeyecekler de dediler. Dolar kuru için 14 TL önemli bir seviye değil. Hatta psikolojik bir nokta falan hiç değil. 14 TL'nin aşılması doların çok hızlı adımlarla 15 TL'ye koşması demektir." şeklinde konuştu.

BİR SABAH UYANDIĞINIZDA BAKACAKSINIZ DOLAR KURU 30 TL OLMUŞ!

Dolar kurunda yükselme değil kırılma beklediğini söyleyen Selçuk Geçer, "Dünyada faizler agresif bir şekilde faizler artırılmaya başlanırsa ve bizdeki hatalar devam ederse dolar kurunda o saatten sonra yükseliş olmayacak. O zaman dolar kurunun kırılmaya başladığını göreceğiz. O zaman dolar kuru için 15 TL veya 20 TL komik kalmaya başlayacak. Dolar daha kırılma yaşamadı. Bir sabah uyandığımızda uyandığımızda bakacağız dolar kuru 30 TL olmuş. Aynı gün araba fiyatları ikiye, ev fiyatları üçe, ekmek fiyatları beşe katlanmış olacak. Bu saatten sonra doların yükselmesinin bir önemi yok zaten yükselecek. Ancak kırılırsa Türkiye felakete doğru yuvarlanacak." dedi.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler ilgili ekonomistin kişisel düşünceleridir. Yatırım kararı alırken tek veri olarak değerlendirmek hedeflenen kazançları sağlamayabilir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır.