Dünyanın En Zengin İlk 10 Kişisi Listesi Güncellendi! Zirvede Sürpriz Değişim!

Forbes tarafından yapılan dünyanın en zenginleri listesi güncellendi. Son güncelleme ile dünyanın en zengin kişisi değişti. Bu yeni liste ile Jeff Bezos dünyanın en zengin kişisi ünvanını kaybetti.
Dünyanın En Zengin İlk 10 Kişisi Listesi Güncellendi! Zirvede Sürpriz Değişim!

Küresel iş dünyasının büyük bir önem verdiği dünyanın en zenginleri listesi güncellenerek yeniden yayınlandı. Forbes Dergisi tarafından hazırlanan liste dünya genelinde her zaman çok büyük bir ilgi çekiyor.

DÜNYANIN EN ZENGİN KİŞİSİ DEĞİŞTİ

Amazon'un sahibi olan Jeff Bezos 2020 yılında TESLA'Nın CEO'su Elon Musk ile girdiği kıyasıya yarışta yıl içerisinde tahtını kaptırsa da yıl sonunda fünyanın en zengin kişisi olmayı başarmıştı. Forbes dünyanın en zengin kişisi listesini güncelleyince listenin zirvesinin değiştiği görüldü.

LİSTENİN ZİRVESİNDE SÜRPRİZ DEĞİŞİM

Herkes Jeff Bezos'un tahtını Elon Musk'a devretmesini düşünürken Bernard Arnault sürpriz bir çıkışla listenin zirvesine oturdu. Fransız giyim markası olan Louis Vuitton'un sahibi olan Bernard Arnault şu anda dünyada hakkında en çok araştırıma yapılan insan haline geldi.

Dünyanın en zengin kişileri listesinin ilk 10'unda yalnızca bir kadın kendisine yer bulabildi. L'Oreal'in sahibi olan Francoise Bettencourt Meyers listedeki tek kadın olarak dikkat çekti. Dünyaca tanınmış bir markanın sahibi olan Francoise Bettencourt Meyers de günün dikkat çeken isimlerinden birisi haline geldi.

DÜNYANIN EN ZENGİN İLK 10 KİŞİSİ AÇIKLANDI

Dünyanın en zengin kişileri listesinin ilk 10'unda yer alan isimlere dair ayrıntılar da belli oldu. Buna göre listenin ilk sırasında yer alan ve bugün itibariyle dünyanın en zengin kişisi olan Louis Vuitton Moet Hennessy markasının sahibi olan Bernard Arnault'un 198,8 milyar dolar serveti olduğu bildirildi.

Listenin ikinci sırasında yer alan Amazon'un sahibi Jeff Bezos'un 193,3 milyar dolar serveti olduğu belirtildi. TESLA'nın CEO'su Elon Musk'ın serveti ise 182,1 milyar dolar olarak açıklandı ve listede üçüncü sırada yer aldı.

Listenin dördüncü sırasında ise Microsoft'un sahiplerinden olan Bill Gates yer aldı ve serveti 132,1 milyar dolar olarak açıklandı. Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg 130,8 milyar dolarlık serveti ile listede beşinci sırada bulunuyor.

Listenin altıncı sırasında 116,4 milyar dolarlık serveti ile Larry Page, yedinci sırasında 116,3 milyar dolarlık servetiyle Larry Ellison, sekizinci sırasında 112,6 milyar dolarlık servetiyle Sergey brin, dokuzuncu sırasında 103,7 milyar dolarlık servetiyle Warren Buffett ve listenin onuncu sırasında 93 milyar dolarlık servetiyle Francoise Bettencourt Meyers kendilerine yer buldular.