Ekonomi Yönetimine Gece Yarısı Operasyonu! Cumhurbaşkanı Erdoğan İki Bakan Yardımcısı İle İki Genel Müdürü Görevden Aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Atamam Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre Hazine ve Maliye Bakanlığı ile BDDK'da görevden almalar ve yeni atamalar yapıldı.
Ekonomi Yönetimine Gece Yarısı Operasyonu! Cumhurbaşkanı Erdoğan İki Bakan Yardımcısı İle İki Genel Müdürü Görevden Aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomi yönetiminde önemli kademelerde görevden almalar ve yeniden görevlendirmeler yaptı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda üst düzey atamalar yapılırken bazı görevden almalar da ilan edildi. Bunun yanında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu'nda da yeni atamalar yapıldı.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI'NDA İKİ BAKAN YARDIMCISI GÖREVDEN ALINIP YERLERİNE YENİ İSİMLER ATANDI

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla çok kritik atama kararları yayınlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda iki Bakan Yardımcısı görevden alınırken bu isimlerin yerine iki kişi de Bakan Yardımcısı olarak atandılar.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Şakir Ercan Gül ve Mehmet Hamdi Yıldırım görevlerinden alındılar. Bu isimlerin yerine ise Mahmut Gürcan ile Yunus Elitaş, Bakan Yardımcısı olarak görvlendirildiler.

Ekonomi Yönetimine Gece Yarısı Operasyonu! Cumhurbaşkanı Erdoğan İki Bakan Yardımcısı İle İki Genel Müdürü Görevden Aldı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI'NDA GÖREVDEN ALMA KARARLARI

Hazine ve Maliye Bakanlığı için yapılan atama kararları sadece Bakan Yardımcılığı poziyonu için olmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan iki önemli pozisyon için de görevden alma kararı verdi. buna göre Kamu Finansmanı Genel Müdürü Abdullah Bayazıt ile Ekonomik Programlar ve Araştırmalar Genel Müdürü Ahmet Yalçın Yalçınkaya görevlerinden alındılar. Bu isimlerin yerine henüz yeni görevlendirmeler yapılmadı.

BDDK'YA ÜST DÜZEY 3 ATAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomi yönetimindeki üst düzey bürokratlara ilişkin atama kararlarından birisi de Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu'nda oldu. Buna göre BDDK İkinci Başkanlığına Yakup Asarkaya, BDDK üyeliklerine ise Mustafa Balcı ile Olcay Turan'ın atamaları yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ekonomi yönetimindeki üst düzey bürokratlar hakkında verilen bu görevden alma ve yeni atama kararları büyük yankı uyandırdı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'na kısa bir süre önce Nureddin Nebati getirilmişti. Yeni Bakan Nebati'nin kendi kadrosunu oluşturduğu yorumları şimdiden yapılmaya başlandı.