Elon Musk Kripto Para Piyasasını Yine Alt Üst Etti! Dogecoin Uçtu!

Kripto para piyasasında yeni bir yükseliş taşları yerinden oynattı. Tesla'nın CEOS'su Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Dogecoin birden değer kazandı.
Elon Musk Kripto Para Piyasasını Yine Alt Üst Etti! Dogecoin Uçtu!

Kripto para piyasasına yön veren isimlerden birisi de Elon Musk olarak biliniyor. Daha önce atmış olduğu tweetler ile birlikte adeta kripto para piyasasını alt üst etmişti. Özellikle Dogecoin üzerindeki etkileri çok konuşulacak.

Elon Musk yine sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamaları ile kripto para piyasasını birbirine kattı. Atmış olduğu tek bir tweet kısa süre içerisinde Dogecoin yatırımlarına değer kazandı.

TESLA ÜRÜNLERİ DOGECOİN İLE ALINABİLECEK!

Elon Musk Kripto Para Piyasasını Yine Alt Üst Etti! Dogecoin Uçtu!

Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk sosyal medya hesabı üzerinden, kripto paraların kullanım alanlarının yaygınlaşabileceği bir adım attı. Verdiği müjde ile birlikte Tesla’ya ait olan belirlenecek bazı ürünlerin yakın zamanda Dogecoin ile satın alınmasının mümkün olacağını açıkladı.

Henüz çalışmalar tamamlanmamış olsa dahi yakın zamanda tamamlanması için çalışmaların devam ettiği belirlendi. Bu durum Dogecoin piyasasında hızlı bir yükselişe neden oldu. Bir süredir Dogecoin 0.15 dolar seviyelerinde ilerliyordu. Elon Musk tarafından yapılan açıklamaların ardından hızla yükseldi ve 0.2 doların üzerine çıkmayı başardı. Yaşanan artışın yaklaşık yüzde 15 civarında bir artış olduğu ifade ediliyor.

DOGECOİN İŞLEMLERİ DAHA KOLAY!

Time dergisi tarafından daha önce kripto para işlemleri ve piyasa hakkında yaptığı doğru yorumlamalar nedeniyle Elon Musk yılın kişisi seçilmişti. Elon Musk ise daha önce yaptığı değerlendirmelerde Dogecoin ile yapılacak işlemlerin Bitcoin’e göre karşılaştırması yapıldığı zaman daha kolay olduğunu açıklamıştı.

Bitcoin hacminin düşük olması ve işlem maliyetlerinin yüksek olması nedeiyle Dogecoin ile karşılaştırması yapıldığı zaman daha zahmetli bir dijital varlık olarak görülüyor. Dogecoin bir şaka ürünü olsa da yeni dönemde kazanmış olduğu değer ile birlikte işlemler için son derece kullanılabilir işlevsel bir hal aldı. İlerleyen dönemlerde kripto para biriminin değerinin artması bekleniyor.

Genel Yayın Yönetmeni