En Yüksek Doğalgaz Yardımını Alabilmek için e-Devlet Başvuru Ekranı! Form Doldurma Detayları

En Yüksek Doğalgaz Yardımını Alabilmek için e-Devlet Başvuru Ekranı! Form Doldurma Detayları
Doğalgaz yardımı e-Devlet başvuru ekranı açıldı. Online doğalgaz desteği başvurusunda bulunmak isteyenler nasıl form dolduracaklar, onay almak için neler yapacaklar? Gelir şartı ve diğer detaylar.

2022 yılında hayatımıza giren Doğalgaz Desteği Yardım Parası için başvurular başladı. Doğalgaz desteği almak isteyenler için nereden nasıl başvuru yapacaklarını, nasıl onay alacaklarını ve ödemelerin ne kadar olacağını aktarıyoruz.

2022 HANE DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK? TURKIYE.GOV.TR BAŞVURU ADRESİ

Daha önceden yakacak desteği olarak verilen ve kömür yardımı şeklinde sağlanan destek ödemeleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesiyle dönüştürülmüştü. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı - Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü doğalgaz desteği ödemelerinde aracı kurum olacak. Vatandaşların desteğe ulaşmalarında hem aracı hemde karar verici kurum olacak.

Vatandaşlar başvurularını Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne yapacaklar. Kurum vatandaşların destek ödemelerine yaptıkları başvuruları ilk olarak incelemeye alacaklar. İnceleme sürecinde ailenin ekonomik durumu, hanede çalışan ve yaşayan kişi sayısı, hane gelir düzeyi detaylarına bakılacak.

Doğalgaz desteği ödemeleri için başvuru işlemleri ise e-Devlet kanalı üzerinden yapılacak. Vatandaşlar e-Devlet sisteminde Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti sayfasından online başvuruda bulunacak işlemlerini tamamlayacaklar.

e-Devlet Başvuru İşlemleri Adım Adım Tüm İşlemler

- İlk olarak e-Devlet (Turkiye.gov.tr) adresine erişim sağlayın.

- Anasayfada sisteme giriş ekranına T.C. numaranızı yazın ve şifrenizi girin.

- Sistem içinde arama bölümüne 'Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti' yazın ve arayın.

- İkinci seçenek olarak Aile Bakanlığı hizmetlerine girin ve buradan seçenekler arasında yer alan 'Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti' sekmesini bulup tıklayın.

- Başvurularınızı bu sayfadan tamamlayın.

DOĞALGAZ DESTEĞİ İLE AYLIK NE KADAR DESTEK SAĞLANACAK?

Yakacak yardımları daha önceden toplu olarak 500 kg yada 1 ton olarak bir kış için sağlanıyordu. 2022 yılı için açıklanan doğalgaz desteği 450 TL ile 1150 TL arasında değişecek.