Enflasyonda Yeni Rekor Beklentisi! Ekonomistlerin TÜİK TEFE TÜFE Nisan 2022 Enflasyon Tahmini Dudak Uçuklattı

Enflasyonda Yeni Rekor Beklentisi! Ekonomistlerin TÜİK TEFE TÜFE Nisan 2022  Enflasyon Tahmini Dudak Uçuklattı
Enflasyon canavarı ile Türk Lirası arasındaki savaş tüm hızı ile devam ederken zamlarla beslenen canavar Nisan ayında yeni bir rekor kırmaya hazırlanıyor. Nisan 2022 enflasyon tahmini beklentisi!

Gelen zamlarla enflasyon rakamları yükselmeye devam ederken yükselen enflasyon rakamları gerçekçe gösterilerek yeni zamlar yapılmaya devam ediliyor! Tüm dünya büyük bir enflasyon sarmalının içerisine girerken yaşanan yükselişin en çok hissedildiği ülkelerden biri de Türkiye oldu.

Türkiye'de Mart ayı enflasyonu son 20 senenin zirvesine yaklaşırken tarihi rekoru kırmaya çok yaklaşarak yüzde 61 barajını aşmıştı. Yaşanan yükselişin ardından gözler Nisan ayı enflasyon verisine çevrilmişti. Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından bayram tatilinin hemen dönüşünde açıklanacak olan Nisan ayı enflasyon verisi öncesinde ekonomistlerin tahminleri de yakından takip ediliyordu.

EKONOMİSTLERİN NİSAN AYI ENFLASYON TAHMİNİ 2022!

Enflasyon rakamlarının açıklanmasına sayılı günler kala ekonomistlerin enflasyon tahminleri de yavaş yavaş açıklanmaya devam ediyor. Bu isimlerden biri de Dünya Gazetesi yazarlarından Alaattin Aktaş oldu. Aktaş kaleme aldığı köşe yazısında "Aylık artışın yüzde 10 olması halinde ise yıllık artış yüzde 83’ü de aşacak. Girişte nisan sonunda genel artışın yüzde 68 olabileceğini belirtmiştik. Gıdada ise genel oranın 15 puan kadar üstünde bir artıştan söz ediyoruz" Nisan ayı tüketici fiyat artışı tahminini yüzde 6 olarak ilan etti.

Enflasyonda Yeni Rekor Beklentisi! Ekonomistlerin TÜİK TEFE TÜFE Nisan 2022  Enflasyon Tahmini Dudak Uçuklattı

TÜİK TEFE TÜFE NİSAN 2022 ENFLASYONU NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Nisan ayına ilişkin enflasyon rakamı TÜİK tarafından ayın sona ermesinin ardından hesaplanarak Mayıs ayının ilk haftası içerisinde ilan edilecek. Mayıs ayında Ramazan Bayramı tatili nedeni ile Pazartesi, Salı ve Çarşamba günü resmi tatil olarak ilan edilirken bu nedenle Nisan ayı enflasyonu rakamı 5 Mayıs 2022 Perşembe günü ilan edilecek.

Saatler 10:00'u gösterdiğinde tüm piyasaların odaklandığı kritik enflasyon verisi TÜİK resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

Haber Kaynağı: Emlak365.com