Faiz Ödemeden Evinizi Alın! Taksitle Ev Almak İsteyenlere Kamu Katılım Bankalarından 120 Ay Vade

Faizsiz bankacılık sistemi ile ev almak isteyenlere 120 ay vade olanağı sunuluyor. Güncel kar payı olanakları ve Vakıf Katılım ile Ziraat Katılım ayrıcalıkları.
Faiz Ödemeden Evinizi Alın! Taksitle Ev Almak İsteyenlere Kamu Katılım Bankalarından 120 Ay Vade

Ev almak isteyenlerin ilk tercihi konut kredisi olurken vatandaşların önemli bir kısmı faiz ödemek istemiyor. Faizsiz bankacılık kapsamında müşterilere ise katılım bankaları bu imkanı sunuyorlar. İki kamu katılım bankasının sunduğu olanaklar ağustos sonunda şöyle;

KAMU KATILIM BANKALARINDAN KONUT FİNANSMANI

Kamu katılım bankaları müşterilerine faiz ödemeden ev alma fırsatı sunuyor. Kar payı oranı üzerinden sağlanan konut finansmanlarında oranlar ise konut kredisi faizlerine paralel seviyede gidiyor. Ağustos sonunda sunulan oranlar ise şu şekilde;

Ziraat Bankası müşterilerinin kredi ile ev alımlarına yüzde 1.37 aylık faiz oranıyla aracılık ediyor. 120 ay vade olanağı sağlayan Ziraat Bankası vade farkı da almıyor. Ziraat Katılım Bankası ise müşterilerine aynı dönemde aylık yüzde 1.41 kar payı oranıyla konut finansmanı sağlıyor. Müşteriler ilan edilen kar payı oranıyla 120 ay vadeli finansman kullanabilecekler.

Vakıfbank aracılığıyla ev almak isteyenlere banka enerji sınıfına göre müşterilerine yüzde 1.25 ile yüzde 1.35 faiz oranlı konut kredisi kampanyası sunuyor. Enerji sınıfı A olan dairler için düşük faiz olanağı sunan bankanın herkes için geçerli şart olmadan sunduğu konut kredisi faiz oranı yüzde 1.37 olarak ilan edildi. Ağustos sonu itibariyle Vakıf Katılım Bankası ise müşterilerine yüzde 1.43 kar payı oranıyla konut finansmanı imkanı sunuyor.

Örnek Ödeme Planı

Müşterilerin Vakıf Katılım Bankası yada Ziraat Katılım Bankası aracılığıyla konut finansmanı kullanmaları durumunda oluşacak ödeme planlarını hesapladık. 150.000 TL limitli konut finansmanı kullanımı durumunda 120 ay vadeli ödeme planı iki banka için aşağıda yer aldığı şekilde olacak.

Faiz Ödemeden Evinizi Alın! Taksitle Ev Almak İsteyenlere Kamu Katılım Bankalarından 120 Ay Vade

SİSTEM NASIL İŞLEYECEK?

Faizsiz bankacılık sisteminde sistem en kısa şekliyle evin banka tarafından alınıp kar payı eklenmesiyle müşteriye satılmasıdır. Müşteriler alacakları evi belirlediklerinde katılım bankalarına finansman başvurusunda bulunurlar. Katılım bankaları müşterilerin başvurularını incelerler. İnceleme sonunda onay çıkarsa müşteriler için banka konutu kendisi alır. Daha sonra müşterilere aylık kar payı oranları eklenerek istenilen vade sürecinde taksitle satılır. Kamu katılım bankaları ve özel katılım bankaları müşterilerine 60 ay ve 120 ay vade olanakları ile ev satın alma imkanı sağlarlar.