Gram Altında Korku, Manipülasyon, Al Sat Taktiği! Yurtdışı Kaynaklı Oyunu İslam Memiş Hem Açıkladı Hem Uyardı

Gram Altında Korku, Manipülasyon, Al Sat Taktiği! Yurtdışı Kaynaklı Oyunu İslam Memiş Hem Açıkladı Hem Uyardı
Altın alım satımlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, Rusya Ukrayna kaynaklı yükselme ve değer kayıplarına ilişkin vatandaşları uyararak yapılması gerekenleri sıraladı.

Altın piyasası son günlerde oldukça hareketli. ABD tarafından hemen hemen her gün gelen savaş tarihi açıklamaları, Rusya'ya yönelik iddialar piyasaların dengesini bozuyor. Piyasalarda oluşan hareketli süreçte ise Türk yatırımcılar al sat işlemlerini daha sık yapıyorlar.

Para ve Altın Pİyasaları Uzmanı İslam Memiş uygulanan bu staratejinin kayıplarına değinerek hem vatandaşları uyardı hemde bu dönemde nasıl bir yatırım stratejisi izlenmesi noktasında açıklamalarda bulundu.

İSLAM MEMİŞ'TEN GRAM ALTINDA AL SAT UYARISI

İslam Memiş son piyasa değerlendirmesinde Rusya Ukrayna gerilimi üzerinden oluşan gergin piyasa dönemine değindi. Bu noktada Rusya'nın hamleleri üzerinden değerlendirmede bulunan Memiş, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırı yapmaması durumunda iddiaların manipülasyon olduğunun ortaya çıkacağını söyledi. Tam tersi durumda işgal olursa o zaman da farklı bir dünya ekonomisinin oluşacağını öngördü. Bu dönemde oluşan fiyatlandırmalar hakkında da konuşan Memiş, sağlıksız bir değerleme oluştuğunu söyledi. Memiş özellikle ABD ve batı ülkelerinin felaket tellallığı yaptığını aktardı.

Yatırımcılara manipülasyon iddiaları noktasında dikkatli olunması tavsiyesinde bulunan Memiş "Dikkatli olun. Son bir yıldır enflasyonla toplumu fakirleştirenler şimdi de manipülasyonla insanların ellerindeki varlıkları almaya devam ediyorlar. İnsanlar böyle fakirleşiyor. Kısa vadede zengin olurum hayaliyle al sat yapanların bu şekilde fakirleştiğini görüyoruz. Manipülasyonlarla insanlar fakirleştiriliyor." açıklamasında bulundu. Memiş bu açıklamasının sonunda ise bu hafta içinde saldırı olmaması durumunda ise kim ne kazandı kim ne kaybetti, ona bakmak lazım dedi.

Memiş değerlendirmelerinin son bölümünde ise haftanın tamamlanmasına dikkat çekti. Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etme durumuna göre piyasa hareketlerini ele alan Memiş "Şurada üç günümüz var, bakalım Rusya Ukrayna’yı işgal edecek mi? O zaman göreceğiz manipülasyon nasıl yapılır, ters köşe nasıl yapılır?" şeklinde konuştu. İslam Memiş konuşmasında ayrıca duygularla değil mantıkla hareket edilmesi gerektiğini ifade ederek kumar oynamayon alıp satmayın dedi.

EDİTÖR NOTU: Altın piyasasına ilişkin değerlendirmeler haber amacıyla paylaşılmıştır. Yatırım Tavsiyesi İçermez.