Güncel Kredi Faizleri! 175.000 TL Sigortalı İş Bankası Konut Kredisi Aylık Taksit Tutarı

İş Bankası üzerinden konut kredisi kullanarak ev almak isteyenler için sigortalı ve sigortasız ödeme seçenekleri yer alıyor. Bankanın sigortalı konut kredisinde faiz oranları daha düşük oluyor.
Güncel Kredi Faizleri! 175.000 TL Sigortalı İş Bankası Konut Kredisi Aylık Taksit Tutarı

İş Bankası'nın konut kredisi paketinde müşterilere seçenekler sunuluyor. Banka sigorta masrafı ödemek istemeyenler için ayrı, sigorta kullanarak kredi ödemek isteyenlere ise ayrı bir paket hazırladı.

Sigortasız konut kredisi seçeneğinde daha yüksek faiz maliyeti belirleyen İş Bankası'nın kendi sitesinden ilan ettiği kampanya detaylarını paylaşıyoruz.

İŞ BANKASI'NDAN SİGORTALI/SİGORTASIZ KONUT KREDİSİ

İş Bankası'nın konut kredisi paketlerinde ilk olarak sigortasız kullanılabilecek kredi detaylarını aktarıyoruz.

Sigortasız konut kredisi kullanmak istemeyenler için ilan edilen güncel kredi faiz oranı yüzde 1.45 olarak duyuruldu. Ancak kredisine hayat sigortası yaptırmak isteyenler ve sigorta masrafı ödeyecek olanlar için ilan edilen kredi faiz oranı yüzde 1.40 olarak duyuruldu. Kredi kullanarak ev alacaklar için bankanın paketinde yer alan diğer özellikle ise şu şekilde;

İş Bankası konut kredisinde limit hesaplamasında tek bir oran bulunuyor. Banka alınacak evin değerine dair herhangi bir sınır olmadan, gerçekleştirilecek ekspertiz çalışması sonucuna göre yüzde 80 oranında kredi imkanı sağlıyor. Ancak kredi talebi değerlendirirken müşterilerin kazançları limitlerin belirlenmesinde esas oluyor. Aylık kazancı yüksek olanlar yüksek limitle kredi kullanabilecekler.

Maaş hesabına göre belirlenecek kredi limitinde asgari ücret üzerinden bir hesaplama yapılırsa kredi limiti 200.000 TL'ye kadar çıkabilir. Ayrıca ek teminat, kefil veya hanede başka gelir olması durumunda sağlanan kredi limiti artmaktadır. Bankanın güncel konut kredisi hesabında ise eve giren kazancın yüzde 70'i konut kredisi taksiti olarak ödenebilir şekilde.

175.000 TL'NİN YILLIK MASRAFI

Konut kredisi kullanarak ev alacaklar için 175.000 TL kredinin maliyet hesabını derledik. İş Bankası'na 175 bin TL kredi için başvuru yapan ardından 120 ay vadeli bir ödeme planı oluşturan bir müşteri için ödemeler aşağıda yer alan tabloya göre yapılacak. Kredi faiz oranı aylık yüzde 1.40 olarak alındı.

Güncel Kredi Faizleri! 175.000 TL Sigortalı İş Bankası Konut Kredisi Aylık Taksit Tutarı

İş Bankası müşterilerinin 175.000 TL kredi kullanarak ev almaları durumunda 325 TL ipotek tesis ücreti alacak. 1350 TL ekspertiz ücreti masrafı ödeyecek olan müşteriler 875 TL kredi tahsis, 180 TL DASK, 269 TL konut sigortası ve 450 TL ise hayat sigortası masrafı ödeyecekler.