Halkbank 120 Ay Vadeli 100 Bin TL Konut Tamamlama Kredisi Aylık Taksit Hesaplaması!

Halkbank 120 Ay Vadeli 100 Bin TL Konut Tamamlama Kredisi Aylık Taksit Hesaplaması!
Halkbank tarafından verilen konut tamamlama kredisi için uygulanan aylık faiz oranı yüzde kaçtır? Konut tamamlama kredisi hangi şartlarla çekilebilir?

Türkiye’de inşaat maliyetlerindeki artışlar bazı vatandaşları yeni bir konut sahibi olmak için konut yapımını kendilerinin yapmasına sevk edebiliyor. Bu şekilde konutlarını uygun fiyatla satın alanlar yarım kalan işleri kendi bütçelerine göre tamamlayıp ev sahibi olabiliyorlar. Daha ekonomik bir yöntem olan bu şekilde ev sahibi olmak da daha az maliyetle mümkün olabiliyor. Ancak bu durumda da kredi kullanmak ihtiyacı ortaya çıkabiliyor.

HALKBANK KONUT TAMAMLAMA KREDİSİ

Halkbank tarafından düzenlenen kredi kampanyası ile konutlarının yapımı tamamlanmamış müşterilere finansman desteği veriliyor. Bu kapsamda müşteriler çekecekleri konut tamamlama kredisi ile evlerinin inşaat süreçlerini tamamen bitirebilme imkanı elde ediyorlar. Kullanılan kredi ile inşaat malzemelerindeki fiyat artışlarından da etkilenme ihtimali zayıflıyor. Her açıdan bu kredi ev sahibi olmak için konutunu kendilerinin yapmalarına karar verenlere büyük imkanlar sunuyor.

Konut tamamlama kredisi için Halkbank’ın bazı koşulları bulunuyor. Bu krediyi kullanmak isteyen müşterilerden bazı koşullar talep ediliyor. Bu krediyi kullanacak olan müşteriler ilgili gayrimenkulün ticaretinin ve inşaatının dışında olmalıdır. Kredi inşaat firmalarının kullanımı için verilmemektedir. Kredi çekilebilmesi için konutun inşaat seviyesinin en az yüzde 70’inin tamamlanması şartı aranmaktadır. Daha düşük seviyede bulunan tamamlanmamış konutlar için bu kredi kullandırılmamaktadır.

Konut tamamlama kredi ile çekilebilecek olan kredinin miktarı da özel bir formül ile Halkbank tarafından belirlenmektedir. Konutun tamamlanmamış halindeki değeri ile tamamlandıktan sonraki değeri arasındaki fark kadar müşteriler konut tamamlama kredi kullanabileceklerdir. Örneğin konutun mevcut haliyle değeri 300 Bin TL ise ve tamamlandıktan sonra 500 Bin TL değeri olacaksa Halkbank konut tamamlama kredisi olarak en fazla 200 Bin TL limitle kredi kullandırmaktadır.

100 BİN TL KONUT TAMAMLAMA KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Halkbank 120 Ay Vadeli 100 Bin TL Konut Tamamlama Kredisi Aylık Taksit Hesaplaması!

Halkbank konut tamamlama kredisi için uygulanan azami kredi vadesi 120 aydır. Halkbank bu krediyi aylık yüzde 1,37 faiz oranı ile müşterilere vermektedir. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut tamamlama kredisi için Halkbank’tan finansman desteği alan müşteriler bankaya her ay 1.702 TL kredi taksiti ödemektedirler. Bu kredi kullanımında 2.040 TL de masraf çıkmaktadır. Kredinin yıllık maliyet oranı ise yüzde 21,51 olarak açıklanmıştır.

Emlak365.com