Halkbank, Garanti BBVA, İş Bankası, Akbank 150 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplamaları

Halkbank, Garanti BBVA, İş Bankası, Akbank 150 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplamaları
Konut kredisi çekmek isteyenler bankaların kredi maliyetlerini merak ediyorlar. 150 Bin TL konut kredisi için Halkbank, İş Bankası, Akbank ve Garanti BBVA'da ne kadar aylık taksit isteniyor.

Ev satın almak için finansman arayışı içerisinde olan vatandaşlar bankaların konut kredisi imkanlarını araştırıyorlar. Bankalar konut satın almak isteyen müşterilerine finansman desteği vererek ev sahibi olmalarını sağlıyorlar ancak bunun da belirli bir maliyeti oluyor. Bu maliyetler bankaların kredi politikalarına göre belirlendiği için bankadan bankaya vatandaşlar farklı mali imkanlara ulaşabiliyorlar.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİNDE SON DURUM NE?

Konut kredisi faizlerinde son dönemlerde iki ayrı görünüm bulunuyor. özel bankalarda genellikle müşteriler yüksek faizlerle muhatap olabiliyorlar. Kamu bankalarında ise aylardır konut kredisi faizinde düşük oranlar uygulanıyor. Bu iki ayrı seçeneği müşteriler kendi bütçelerine göre değerlendirip ev sahibi olmalarına gereken finansman desteğini elde edebiliyorlar. Konut kredisi faizlerini banka banka araştıran vatandaşlar bu sorgulamanın ardından kendilerine en uygun gelen bankadan konut kredisi çekebiliyorlar.

İŞ BANKASI 150 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,95 oranında faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 3.245 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 392.406 TL olduğu bildirildi.

AKBANK 150 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Akbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,96 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 3.257 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredi için açıklanan toplam maliyetin ise 392.884 TL olduğu belirtildi.

Halkbank, Garanti BBVA, İş Bankası, Akbank 150 Bin TL Konut Kredisi Taksit Hesaplamaları

GARANTİ BBVA 150 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Garanti BBVA'dan konut kredisi çeken müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,98 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çekilmesi durumunda müşterilerin bankaya ödemeleri gereken aylık taksitin 3.282 TL olduğu bildirildi. Bu konut kredisinin toplam maliyeti ise 396.357 TL şeklinde açıklandı.

HALKBANK 150 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Halkbank'tan konut kredisi çeken müşteriler aylık yüzde 1,20 oranında kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 120 ay vadeli konut 150 Bin TL kredisinin aylık taksiti ise 2.365 TL olarak hesaplanıyor. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 285.809 TL olduğu açıklandı.