Hazine Bakanı Elvan Beklenen Müjdeyi Verdi! 3 Yeni Destek Kredisi Geliyor

Hazine Bakanı Elvan Beklenen Müjdeyi Verdi! 3 Yeni Destek Kredisi Geliyor
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Kocaeli'nde düzenlenen özel toplantı ile iş insanlarıyla bir araya geldi. Enflasyon, büyüme rakamları ve destek kredisi müjdesi geldi!

Kocaeli'nde organize edilen özel bir toplantı ile iş insanları ile bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan bakanlık olarak en önemli önceliklerinin üretim ve istihdama can verenlerin ve ekonomide çarkları döndürenlerin yanında olmaya gayret gösterdiklerini söyledi. Küresel emtia fiyatlarında yaşanan artışın sanayicileri doğrudan etkilediğini belirten Bakan Elvan enflasyon konusundaki riski de göz ardı etmeyeceklerini dile getirdi.

HAZİNE VE MALİYE BAKANI LÜTFİ ELVAN AÇIKLADI: TÜRK EKONOMİSİ 2021 SENESİNDE NE KADAR BÜYÜYECEK?

Ekonomide yönü belirleyecek olan önemli kriterlerden birinin de aşılama oranı olduğunu belirterek "Aşılanma oranının daha da artmasıyla hizmetler sektöründe kademeli canlanma eğilimi devam ediyor.

Öncü göstergeler ekonomide büyüme ve yatırım eğiliminin üçüncü çeyrekte sürdüğüne işaret ediyor. Salgınla ilgili dışsal bir şok omaması durumunda 2021 için yüzde 8'in üzerinde bir büyüme bekliyoruz" diyerek Türk ekonomisinde 2021 senesi için yüzde 8 büyüme beklediklerini dile getirdi.

Hazine Bakanı Elvan Beklenen Müjdeyi Verdi! 3 Yeni Destek Kredisi Geliyor

HAZİNE VE MALİYE BAKANI LÜTFİ ELVAN BEKLENEN MÜJDEYİ AÇIKLADI: 3 YENİ DESTEK KREDİSİ GELİYOR!

Bakan Elvan beklenen destek kredisi müjdesini de verdi. Elvan yapmış olduğu açıklamasında "İstikrarlı kapsayıcı istihdam oluşturan ve gelir dağılımı adaletini en iyi şekilde tesis eden bir büyümeyi sürekli kılmanın peşindeyiz. Mali didisplinden asla taviz vermeyeceğiz.

KGF destekli 3 yeni mekanizmayı başlatıyoruz. İlk olarak likidite sıkıntısı çeken küçük ölçekli firmalara ilave istihdam için KGF kefaletiyle krediye erişim imkanı getiriyoruz" diyerek beklenen destek kredileri hakkında bilgi verdi.

VATANDAŞA 0.49 TAŞIT KREDİSİ, 0.59 İHTİYAÇ KREDİSİ VE 0.64 KONUT KREDİSİ DESTEĞİ SAĞLANACAK MI?

Yapılan açıklama destek kredisi beklentilerini yeniden alevlendirirken 2020 senesinde de benzer bir senaryo yaşanmış ve ilk olarak esnaf destek kredisi hayata geçirilmiş, ardından ise bireysel tüketiciler için yani vatandaşlar için konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi paketleri kullanıma sunulmuştu.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden verilen destek kredileri yoğun ilgi görmüş, artan talep ile beraber konut ve araç satış rakamları rekor üzerine rekor kırmıştı. Yükselen faiz oranları sonrasında konut ve araç satış rakamları düşerken özellikle de konut sektöründen yeni destek kredisi kampanyası desteği beklentisi yüksek sesle dillendirilmeye başlanmıştı.