Hükümetten bir açıklama daha! Temmuz'da maaşlara zam sinyali güçleniyor

Hükümetten bir açıklama daha! Temmuz'da maaşlara zam sinyali güçleniyor
AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu gündeme ilişkin konulara dair açıklamalarda bulundu. Akbaşoğlu konuşmasında 3600 ek gösterge, vali atamaları ve alım gücü başlıklarına değindi.

Gündemin merak edilen başlıklarına ilişkin AK Parti'den açıklama geldi. Enflasyon oranları, alım gücü, kısa süre önce yayımlanan valiler kararnamesi gibi konular hakkında yapılan açıklamalarda kamu personelleri için 3600 ek göstergede yer aldı.

GÜNDEMİN TEMEL BAŞLIKLARI MECLİS'TE DİLE GETİRİLDİ

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu mecliste yapmış olduğu konuşmasının başında, Resmi Gazete'de yer alan valiler kararnamesine değindi. Yeni atamaların, Valiler Kararnamesi'yle yapıldığını ifade eden Muhammet Emin Akbaşoğlu "Valiler Kararnamesi'yle, başı açık, başı kapalı, hiçbir kılık kıyafet ayrımı yapmaksızın atanan bütün valilerimizin, illerinde en güzel ve faydalı hizmetleri yapmasını diliyorum." dedi.

3600 ek gösterge düzenlemesinde de çok önemli ifadeler kullanan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu önce tarih verdi daha sonra kapsam içinde yer alacak bir meslek grubu hakkında bilgi verdi. Akbaşoğlu, 3600 ek gösterge konusunda geniş bir spektrum içinde hemşirelerin de yer aldığı düzenleme hazırladıklarını ifade ederek düzenlemenin ne zaman çıkacağına ilişkin bilgi verdi. AK Partili isim yasanın Temmuz'da çıkacağını söyledi.

Memur Emekli Maaş Zammı

Ekonomi gündemi hakkında alım gücü üzerinden bir değerlendirmede bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu temmuz itibarıyla memur ve emekli maaşlarına yönelik düzenleme yapacaklarını ve alım gücünü söyledi. Konuşmasının sonunda ise Akbaşoğlu , 14 Mayıs Cumartesi günü hizmete açılacak Rize-Artvin Havalimanı hayırlı olsun dedi.