İNG Bank, İş Bankası, Ziraat Bankası 250 Bin TL Taşıt Kredisi Taksit Hesaplamaları

İNG Bank, İş Bankası, Ziraat Bankası 250 Bin TL Taşıt Kredisi Taksit Hesaplamaları
Otomobil satın almak isteyenler bankaların kredi maliyetlerini araştırıyorlar. 48 ay vadeli 250 Bin TL taşıt kredisi için Ziraat Bankası, İNG Bank ve İş Bankası kaç TL aylık taksit talep ediyorlar?

Otomobil satın almak için imkanlarını araştıranlar bankaların kendilerine sundukları kredi tekliflerini inceliyorlar. Sıfır kilometre otomobil satın almak oldukça maliyetli bir iş haline gelince finansman destekleri daha fazla önem kazandı. Bankaların kredi maliyetlerini araştırarak karar veren vatandaşlar kendi bütçelerine en uygun gelecek kredi kampanyasını merak ediyorlar. Ziraat Bankası, İş Bankası ve İNG Bank taşıt kredisi maliyetleri ne kadardır? Taşıt kredisi çekerken uygulanan kurallar nelerdir?

TAŞIT KREDİ ÇEKERKEN BU ŞARTLARA DİKKAT!

Bankalardan taşıt kredisi çekmek isteyenler bazı kurallara uymak durumundalar. BDDK tarafından belirlenen bu kurallar ile müşterilere bankalar taşıt finansmanı sağlıyorlar. Bu kuralların dışına çıkmak ise bankala riçin mümkün değil. BDDK'nın belirlediği bu şartlarda herhangi bir istisna uygulaması yapılamıyor.

Taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilere bankaların ne kadar kredi verebilecekleri BDDK sınırlamalarına göre belirleniyor. Bunun için öncelikle satın alınmak istenen otomobilin fatura değerine bakılıyor. 400 Bin TL'ye kadar fatura değeri olan otomobiller için taşıt kredisi çekilirken bankalar yüzde 70 oranında kredilendirme yapabiliyorlar. Fatura değeri 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasında olursa o zaman bankalar yüzde 50 oranında kredi verebiliyorlar.

Bankaların taşıt kredisi vadeleri de satın alınmak istenen otomobilin fatura değerine göre belirleniyor. 400 Bin TL'ye kadar fatura değeri olan otomobiller için 48 aya kadar vade, 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasında fatura değeri olan otomobiller için 36 aya kadar vade ile taşıt kredisi verilebiliyor.

ZİRAAT BANKASI 250 BİN TL TAŞIT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,61 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 250 Bin TL taşıt kredisi kullanılması durumunda yalık taksit 8.038 TL, toplam maliyet 387.128 TL olarak hesaplanıyor.

İŞ BANKASI 250 BİN TL TAŞIT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

İş Bankası'ndan taşıt kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,89 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 250 Bin TL taşıt kredisinin aylık taksiti 8.601 TL, toplam maliyeti 414.160 TL olarak hesaplanıyor.

İNG Bank, İş Bankası, Ziraat Bankası 250 Bin TL Taşıt Kredisi Taksit Hesaplamaları

İNG BANK 250 BİN TL TAŞIT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

Taşıt kredisi kullanmak için İNG Bank'ı seçen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2.19 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 250 bin TL taşıt kredisinin aylık taksiti 9.226 TL, toplam kredi maliyeti 444.158 TL olarak hesaplanıyor.

Emlak365.com