İş Bankası 1.725 TL Taksitle 100 Bin TL Konut Kredisi Vermeye Başladı

İş Bankası 1.725 TL Taksitle 100 Bin TL Konut Kredisi Vermeye Başladı
Konut satın almak isteyen vatandaşların konut kredisi arayışları devam ederken İş Bankası'ndan sevindirici bir haber geldi. İş Bankası 100 Bin TL konut kredisini aylık 1.725 TL taksitle veriyor.

Konut satın almak isteyen ama birikimleri bir ev fiyatını karşılamayan vatandaşların konut kredisi arayışları sürüyor. Bu şekilde yoğun talepler bankacılık piyasasında gündem olurken konut kredisi maliyetleri insanların gözünü korkutuyor. Bu durumda olan vatandaşlara güzel haber ise İş Bankası'ndan geldi.

DÜŞÜK MALİYETLERLE KONUT KREDİSİ

İş Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre konuıt kredisi kullanmak isteyenlere düşük maliyetlerle finansman desteği verilmeye başlandı. Bu maliyetleri ve kredi fırsatını değerlendiren vatandaşlar hayallerini kurdukları evleri birkaç gün içerisinde satın alabiliyorlar. Özellikle kiradan kurtulmak isteyenler bu imkandan yararlanarak kira yerine kredi ödemeye başlayıp ev sahibi oluyorlar.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İş Bankası konut kredisi kampanyası kapsamında ne şekilde kredi çekilebileceği de merak ediliyor. Buna göre kredi talebinde bulunan müşterilerin önce satın almak istedikleri konut için bir ekspertiz raporu hazırlanıyor. Bu eksperti,z raporunda konut için belirli kriterlere bakılarak bir de ekspertiz değeri tespit ediliyor.

İş Bankası'ndan konut kredisi çekerken ekspertiz değerinin büyük bir önemi bulunuyor. Bu değer üzerinden müşterilerin kredi taleplerindeki miktarlar belirleniyor. Buna göre ekspertiz değerinin yüzde 80'i oranında kredilendirme yapılabiliyor. 300 Bin TL ekspertiz değeri olan bir ev için en fazla 240 Bin TL konut kredisi verilebiliyor.

İş Bankası'nın konut kredisi çeşitlerinde de farklı nitelikler bulunuyor. Bu kredi çeşitleri müşterilere ayrı ayrı imkanlar sunuyor. İndirimli konut kredisi için başvuran müşteriler kredi faizinin bir kısmını peşin ödeyerek daha düşük faizle konut kredisi çekebiliyorlar.

Eşit Anapara Ödemeli Konut Kredisi kullanan müşlteriler ise her taksitte anapara için eşit ödeme yapıyorlar. Bunun avantajı da ödenecek olan faiz miktarının azalması oluyor. Ayrıca müşteriler Yüksek Ödemelerle Başlayan Konut Kredisi, Düşük Ödemelerle Başlayan Konut Kredisi veya Balon Ödemeli Konut Kredisi avantajlarından da İş Bankası güvencesiyle yararlanabiliyorlar.

100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

İş Bankası 1.725 TL Taksitle 100 Bin TL Konut Kredisi Vermeye Başladı

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,40 oranında kredi faizi uygulanıyor. Bu kredi faizi ile 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çekildiğinde müşterilerin aylık taksit tutarı 1.725 TL oluyor. Vade süresinin soınu geldiğinde ise kredinin toplam mali yükü 207.038 TL'ye çıkıyor.