İş Bankası Tehlikeyi Gördü Kampanyayı Başlattı! Borcu Olanlara 50.000 TL

Kredi borcu olup ödeyemeyenler için İş Bankası'ndan transfer kredisi kullanmak mümkün. Banka belli bir limite kadar olan borçların tamamını kapatıp tek kalemde ödenmesini sağlıyor.
İş Bankası Tehlikeyi Gördü Kampanyayı Başlattı! Borcu Olanlara 50.000 TL

İlkbahar dönemi, yaz dönemi ve son günlerde ihtiyaç kredisi kullanımları çok yüksek oranda arttı. Öyle ki Maliye Bakanlığı ve BDDK ihtiyaç kredisi alanında yeni bir düzenleme adımı atmaya hazırlanıyor. Bu süreçlerde kredi kullanıp ödemelerde zorlananlar için İş Bankası transfer kredisi uygulamasını başlattı.

İŞ BANKASI TRANSFER KREDİSİ NEDİR?

İş Bankası müşterilerine transfer kredisi sağlayarak borçlarını düzene sokmalarını sağlıyor. Bankanın sağladığı transfer kredisinde temel amaç tüm karışık borçların tek çatı altında toplanmasını sağlamak.

Daha önceki dönemlerde farklı bankalardan ihtiyaç kredisi kullanan, online alışveriş yapan, kredi kartında çok fazla harcama yapan yada birden fazla krdei kaullanıp ödeyemeyen tüm müşteriler İş Bankası'na transfer kredisi için başvuru yapıyorlar. Başvuruların ardından banka müşterinin tüm kredi ve kredi kartı borçları tutarınca bir ihtiyaç kredisi tanımlıyor. Müşteriler bu şekilde tüm borçlarını bir araya getiriyorlar. Ayrıca birden fazla ödeme yapmak yerine tek bir ödeme ile borçlarını düzenli bir şekilde kapatma fırsatı yakalıyorlar.

İş Bankası Tehlikeyi Gördü Kampanyayı Başlattı! Borcu Olanlara 50.000 TL

İŞ BANKASI'NIN EYLÜL 2021 ÖZELLİKLERİ

Borç transferi için İş Bankası'ndan kredi kullanacak olan müşteriler için özellikler güncel faiz oranları ve ödeme planları ile belirlenir.

Eğer müşterilerin borçları 50.000 TL'ye kadar ise online başvuru yöntemleri kullanılabilir. Ön başvuru işlemlerinin ardından ona alınırsa banka kredi tutarını hesaba yatırır. Ancak daha yüksek limitli ihtiyaç kredisi kullanılmak istenirse banka başvuruları banka şubelerinden alır.

Faiz Oranları - Ödeme Seçenekleri

Bilindiği üzere ihtiyaç kredisi için en uzun vadeli ödeme planı 36 aydır. Transfer kredisinde de en uzun vade 36 ay olarak uygulanır. Ancak İş Bankası ödeme sürecinde çok esnek ödeme olanakları sunabilir. Bunun yanında isteyenlere 1 aydan 3 aya kadar ödeme erteleme de sağlar.

İş Bankası Tehlikeyi Gördü Kampanyayı Başlattı! Borcu Olanlara 50.000 TL

Müşteriler Eylül ayında kredi kullanırlarsa Aralık ayının başında ödemeye başlarlar. Ayrıca isteyenler gelir durumuna göre düşük taksitli, yüksek taksitli, balon ödemeli bankanın sunduğu esnek ödeme seçeneklerinde de yararlanabilirler.

İş Bankası'nın borç transfer kredisinde sunduğu aylık faiz oranı yüzde 1.60 olarak uygulanır. Geri ödemeler 3 ay ertelemeli 36 ay vadeli olur. 50.000 TL'ye kadar online üzerinde tutar için şahsen başvuru yapılması yeterlidir.