Kazandıran Haftalık Hisse Önerileri! Borsa İstanbul'da 20 - 24 Aralık Haftasında Bu Hisse Senetlerine Dikkat!

Türk lirası değer kayıplarını sürdürdüğü gibi Borsa İstanbul da yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. 20 -24 Aralık haftasında hangi hisseler kazandıracak? İşte haftalık hisse önerileri listesi...
Kazandıran Haftalık Hisse Önerileri! Borsa İstanbul'da 20 - 24 Aralık Haftasında Bu Hisse Senetlerine Dikkat!

Türkiye ekonomisimnde don dönemlerin en çok konuşulan iki konusu var. Bunlardan birisi Türk lirasının aşırı değer kaybı, ikincisi ise Borsa İstanbul'daki rekorlar oluyor. Türk lirasında durarak varlıklarını enflasyona ezdirmek istemeyenler Borsa İstanbul seçeneğini değerlendiriyorlar. Hem yerli hem de yabancı yatırımcıların yoğun şekilde işlem yapmaya başladığı Borsa İstanbul'da çok ciddi değer artışları meydana geliyor.

BORSA İSTANBUL REKORLARA DOYMUYOR

Borsa İstanbul geçtiğimiz hafta içerisinde çok kritik gelişmeler yaşanmasına rağmen yine rekorlarla adından bahsettirmeyi başardı. Tüm zamanların zirvesine çıkan Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi yatırımcıların yüksek kazanç elde ederek varlıklarını arttırma imkanı verdi. Türkiye ekonomisinin kalbi olarak değerlendirilen Borsa İstanbul'da meydana gelen yüksek kazanç seyri bu alanda büyük bir ilgi oluşmasınjı sağladı. Peki borsada para nasıl kazanılır? Borsa yatırımı yaparken nelere dikkat edilmelidir?

BORSADA NASIL PARA KAZANILIR?

Borsa yatırımı yapmak isteyenler ne şekilde para kazanabileceklerini merak ediyorlar. Borsa uzmanlarına göre borsanın değerlenmesi her yatırımcının para kazanması anlamına gelmiyor. Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde doğru hisse senetlerine yatırım yapılması gerekiyor. Doğru zamanda doğru hisse senetlerine yatırım yapmayanlar yüksek kazanç döneminde dahi zarar edebilirler. Bunun için de yoğun bir araştırma yapıldıktan sonra yatırım yapılması gerekiyor. Yatırım yapılacak hisse senetleri hakkında detaylı bilgiler edinilmesi elzem olarak değerlendiriliyor. ANcak bazı yatırım şirketleri müşterilerine veya genel olarak hisse önerileri yayınlıyorlar. Bu hisse önerilerini değerlendiren yatırımcılar borsada kazançlı çıkabiliyorlar.

HİSSE ÖNERİLERİ İLE YATIRIM YAPILIR MI?

Hisse önerilerine bakılarak yatırım yapılmasının bazı riskleri bulunmaktadır. Öncelikle hisse önerisi yapan kurumun daha önce yapmış olduğu hisse önerileri değerlendirilmelidir. Bu hissde önerileri nasıl performans göstermiş, yatırım yapanlara kazanç sağlamış mı şeklinde sorulara cevap bulunmalıdır. Ardından tamamen kişisel risklerle yatırım yapılabilir. Hisse önerileri yüzde 100 kazanç sağlar iddiası oldukça yanlış bir iddiadır. Hisse önerileri borsa yatırımlarında sadece fikir verir. Herhangi bir kazanç garantisi sağlamaz.

AHLATCI YATIRIM HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ AÇIKLANDI

Türkiye'de Borsa İstanbul'a hakim olan ve düzenli olarak hisse önerisi açıklayan yatırım şirketlerinden birisi de Ahlatcı Yatırım oluyor. Bundan dolayı da Ahlatcı Yatırım tarafından her hafta açıklanan haftalık hisse önerileri çok büyük ilgi görüyor. Her hafta piyasalar açılmadan hisse önerilerini yayınlayan Ahlatcı Yatırım, yeni haftada al, sat, tut tavsiyeleri verdiği hisse senetlerini duyuruyor. Bu hisseleri takibe alan borsa yatırımcıları ise performansa ve kişisel hamlelerine göre kazançı çıkabiliyorlar. Ahlatcı Yatırım 20 Aralık - 24 Aralık haftasının hisse önerilerini duyurdu.

GEÇEN HAFTANIN HİSSE ÖNERİLERİ NASIL PERFORMANS GÖSTERDİ?

Ahlatcı Yatırım her hafta oılduğu gibi haftalık hisse önerileri bülteninde önce bir önceki haftanın hisse önerileri performansına ilişkin bilgilendirmede bulundu. Buna göre Ahlatcı Yatırım tarafından bir önceki hafta önerilen AKSA, KORDS, KOZAL, LOGO ve VESTL hisse senetleri hedef fiyat aralığına ulaşmayı başardı. Geçen hafta görülen en yüksek seviyeye ve bir önceki haftanın kapanış değerine göre AKSA yüzde 30,4, KOZAL yüzde 17,4 oranında değerlendi. Kapanış fiyatlarına göre ise en yüksek getiriyi yüzde 9,3 kazanç ile AKSA hisse senetleri getirdi.

AHLATCI YATIRIM 20 - 24 ARALIK HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ

Ahlatcı Yatırım yeni haftada yüksek kazanç potansiyeli bulunan hisse senetlerini de açıkladı. Buna göre Ahlatcı Yatırım tarafından bir önceki hafta yayınlanan haftalık model portföyünde yer alan AKSA, KORDS, KOZAL, LOGO ve VESTL hisse senetleri hisse önerileri listesinden çıkarıldılar. Bu hisse senetlerinin yerine ise DOHOL, ALARK, OTKAR, ISFIN ve AKSEN hisseleri haftalık hisse önerileri listesine eklendi.

Kazandıran Haftalık Hisse Önerileri! Borsa İstanbul'da 20 - 24 Aralık Haftasında Bu Hisse Senetlerine Dikkat!

Dikkat: Haberimizde yer alan hisse önerileri ilgili yatırım şirketinin genel hedefli yayınladığı bülteninde yer alan bilgilerden ibarettir. Bu hisse önerilerine yatırım yapmak kişisel hedefleri karşılamayabilir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesinde bulunulmamıştır.