Kefil Yok, Şart Yok! İş Bankası 50 Bin TL Taşıt Kredisi İle Ayakları Yerden Kesiyor!

Otomobil satın alırken finansman desteği arayan vatandaşlara İş Bankası'nda uygun imkanlar ve kolay ödeme fırsatları ile taşıt kredisi haberi geldi.
Kefil Yok, Şart Yok! İş Bankası 50 Bin TL Taşıt Kredisi İle Ayakları Yerden Kesiyor!

Türkiye'de otomobil satın alma hayalini kuran vatandaşları yüksek maliyetler korkutmaya devam ediyor. Kur oynaklığı nedeniyle maliyet artışları araç satın almayı bugünlerde daha zor bir hale getirdi. Böyle bir ekonomik ve sektörel ortamda vatandaşlar taşıt finansmanı desteği bulmadan sıfır kilometre araç satın alamıyorlar.

TAŞIT KREDİSİ KULLANILIRKEN DİKKAT EDİLEN KRİTERLER

Bankaların taşıt kredisi kampanyalarını en ince ayrıntısına kadar araştıran vatandaşlar maliyet odaklı hareket ediyorlar. Uygun maliyet arayışlarını sürdüren vatandaşların taşıt kredisi kullanırken tek kriterleri bu olmuyor. Vatandaşlar kendilerine en uygun maliyeti sunan bankalar kadar kendilerine hangi miktarda krediyi kaç taksitle verileceğini de araştırıyorlar.

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI

İş Bankası tarafından düzenlenen taşıt kredisi kampanyası son günlerin gözde kredi kampanyalarından birisi oldu. İş Bankası otomobil satın alacak müşterilerin satın alacakları araçların fiyatlarının büyük bir kısmını kredilendirebiliyor. Böylelikle sınırlı peşin para ödemesi ile müşteriler sıfır kilometre araç satın alabiliyorlar. İş Bankası da bu şekilde taşıt kredisi imkanı tanıyor.

HANGİ ARAÇ İÇİN NE KADAR TAŞIT KREDİSİ KULLANILIR?

İş Bankası taşıt kredisi kampanyasında hangi araçlar için ne kadar taşıt kredisi verileceği belli oldu. Buna göre satın alınacak otomobilin nihai fatura değerine bakılıyor. Araçların değeri 120 Bin TL'ye kadar ise bu otomobillerin satın fiyatının yüzde 70'i oranında kredi verilebiliyor. Yani 100 Bin TL'lik bir otomobil için 70 Bin TL taşıt kredisi kullanılabiliyor.

Otomobillerin nahi fatura değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasındaysa bu araçlar için ise yüzde 50 oranında kredilendirme yapılabiliyor. Bu hesaplama ile 200 Bin TL'lik bir otomobil için İş Bankası en fazla 100 Bin TL taşıt kredisi veriyor.

KEFİLSİZ TAŞIT KREDİSİ FIRSATI

İş Bankası'nın taşıt kredisi kampanyasının bir diğer özelliği de müşterilerden herhangi bir şekilde kefil şartı aranmaması oldu. Bu özellik sıfır kilometre otomobiller için geçerli oluyor. İş Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre ikinci el otomobiller için kullanılacak taşıt kredisilerinde müşterilerden kefil şartı aranabiliyor.

50 BİN TL TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA

İş Bankası'ndan taşıt kredisi talep eden müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,65 oranında kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 50 bin TL taşıt kredisi çekildiğinde İş Bankası müşterilerden vade süresince her ay 1.623 TL kredi taksiti talep ediyor.

Kefil Yok, Şart Yok! İş Bankası 50 Bin TL Taşıt Kredisi İle Ayakları Yerden Kesiyor!

Müşteriler 48 aylık vade boyunca her ay günü gününe ödeme yaptıklarında İş Bankası'na toplamda 77.926 TL kredi geri ödemesi yapmış oluyorlar.