Konut Kredisi Faiz Oranları Güncellendi! 10 Bankanın Ayrı Ayrı Konut Kredisi Hesap Tablosu Yayınlandı!

Konut Kredisi Faiz Oranları Güncellendi! 10 Bankanın Ayrı Ayrı Konut Kredisi Hesap Tablosu Yayınlandı!
Ekonomi piyasalarında gözlenen olumsuz gelişmelere paralel olarak zamlanan konut fiyatları, vatandaşların kendi evlerinin sahibi olabilmek amacı ile biriktirmiş oldukları tutarları yetersiz kıldı..

2021 yılının aralık ayında kendi tarihlerinin rekor seviyelerine ulaşan döviz kurları ve altın fiyatları, her sektörde olduğu gibi emlak sektöründe de fahiş fiyatların gözlenmesine sebep oldu. Hem ikinci el hem de sıfır konutlarda gözlenen yüksek fiyatlar, yeni dönemde kendi evinin sahibi olabilmek için birikim yapmış olan vatandaşların nakit desteğine ihtiyaç duymalarına yol açtı.

Nisan ayının tamamlanmasına günler kala bankaların konut kredisi hizmetlerini araştırmaya ve kendileri için en uygun olan ödeme planına ulaşmaya çalışan vatandaşlar, ilgili ödeme planı listelerine erişim sağlamaya çalıştılar.

En Uygun Konut Kredisi Kamu Bankalarında!

Yeni dönemde kendi evinin sahibi olabilmek için mevcut birikimlerinin üzerine nakit desteği almak isteyen vatandaşlara, kamu bankalarından müjdeli haber geldi. Halk Bankası ve Vakıfbank, konut kredisi hizmetlerinin ayrıntılarını paylaştı.

İki kamu bankası tarafından ayrı ayrı yapılmış olan açıklamalara göre konut kredisi hizmetlerinin azami vade sayısı 120 ay olarak belirlendi. Ayrıca iki banka da söz konusu konut kredisi hizmetleri için faiz oranlarını yüzde 1,20- yüzde 1,29 aralığında belirledi. Bu veriler ışığında kamu bankalarından çekilecek olan 100 bin TL’lik konut kredisi hizmetinin aylık taksit ödemesi, TL olarak hesaplandı.

Katılım Bankalarından Uygun Kar Payı Oranlı Konut Finansmanı

Konut Kredisi Faiz Oranları Güncellendi! 10 Bankanın Ayrı Ayrı Konut Kredisi Hesap Tablosu Yayınlandı!

Yeni dönemde vatandaşlar tarafından sıklık ile hizmet alınan bankalardan olan katılım bankaları, konut finansmanı hizmetlerinin katılım payı oranlarını açıkladı. Söz konusu oranlar şu şekilde belirlendi:

  • Ziraat Katılım Bankası: %1,55- %1,75
  • Vakıf Katılım Bankası: %1,54
  • Kuveyt Türk Bankası: %1,84- %1,98

Diğer Bankaların Konut Kredisi Hizmetleri

Bankaların konut kredisi hizmetleri için belirlemiş oldukları faiz oranları şu şekilde:

  • Akbank: %1,80- %1,92
  • Garanti BBVA: %2,19- %2,23
  • Yapı Kredi Bankası: %1,95
  • QNB Finansbank: %2,17
  • Denizbank: %2,40