Kredi Kartı Olanlara Kritik Ekstre Uyarısı: Hemen Kontrol Edin 210 Liraya Kadar Para İadesi Yapılıyor

Cebinde kredi kartı olan herkesi ilgilendiriyor. Hemen ekstrenizi kontrol edin, yıllık kart ücreti kredi kartı aidat iadesi ile 211 liraya varan paranızı gerin alın!
Kredi Kartı Olanlara Kritik Ekstre Uyarısı: Hemen Kontrol Edin 210 Liraya Kadar Para İadesi Yapılıyor

Kredi kartı kullanan milyonlarca kişiye kritik kredi kartı aidat uyarısı geldi. Bankaların öncesinde hiçbir uyarı ve açıklama yapmadan kredi kartı aidatlarına yansıtmış oldukları kart ücreti pek çok kişi tarafından farkında dahi olunmadan ödeniyor.

Kredi kartı ekstrelerinin artık çoğu banka tarafından kağıt tasarruf nedeniyle basılı olarak gönderilmemesi pek çok kişinin ekstrelerini kontrol etmeden ödemesine neden olurken kontrol edilmeyen ekstreler ile farkında dahi olmadan kart ücreti tahsil ediliyor.

KREDİ KARTI EKSTRESİNİ KONTROL EDEN HEMEN GERİ ALABİLİYOR!

Kredi kartı ekstresini kontrol eden kişiler durumu fark etmeleri durumunda bankalarının müşteri hizmetler telefon numarası üzerinden arayarak kredi kartı aidat ücreti iadesini talep edebiliyorlar. Kişinin aylık yüksek kredi kartı harcaması yapması ve düzenli olarak borcunu ödemesi gibi kriterlere göre bankalar çoğu zaman bu tutarı anında iade edebiliyorlar.

Kredi Kartı Olanlara Kritik Ekstre Uyarısı: Hemen Kontrol Edin 210 Liraya Kadar Para İadesi Yapılıyor

211 LİRAYA VARAN TUTARDA PARANIZI GERİ ALABİLİRSİNİZ!

Bankaların kredi kartı aidat ücreti yıllık 211 liraya kadar ulaşırken tek bir telefonla çoğu banka bu tutarı iade edebiliyor. Bu noktada bazı bankalar hiç itiraz etmeden para iadesi yaparken bazı bankalarda ise para iadesi için aylık harcama sözü isteniyor.

Bu rakamda zaten kişinin harcamış olduğu tutara yakın tutuluyor. Örneğin aylık kredi kartı harcama tutarınız 750 lira ise 12 ay boyunca aylık bin liralık kredi kartı harcama sözü vermeniz halinde kesilen kredi kartı aidat ücreti kredi kartına iade ediliyor. Bazı bankalar ise kredi kartı puanı olarak bu tutarı kredi kartlarına iade ediyor.

KREDİ KARTI AİDAT ÜCRETİ YASAL MI, KESİLEN KART ÜCRET İADESİ NASIL ALINIR?

Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 3 Ekim 2014 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Söz konusu yönetmelikte 7 Mart 2020 tarihinde yeni bir düzenlemeye daha gidildi.

Yasal düzenleme kapsamında bankanın müşterisine aidatsız kredi kartı ürünü sunması zorunlu tutulurken kişinin talep etmesine rağmen bu kredi kartı verilmediği takdirde mevcut karttan kredi kartı ücreti alınması da mümkün olmamaktadır. Bankaların 2014 tarihi itibari ile ücret iade zorunluluğu kalkmış gibi gözüksede yüksek rekabet nedeni ile bankalar iyi müşterilerini kaybetmemek adına kart ücreti iadesi yapabilmektedir.