Kripto Para Piyasasında Bir Adım Öne Çıkmak için Yatırımcıları Bu Hafta Neler Bekliyor?

Kripto para piyasasında düşüş devam ediyor. Peki Bitcoin yatırımcıları süreçten nasıl etkilenecek? Bu hafta yatırımcıları neler bekliyor?
Kripto Para Piyasasında Bir Adım Öne Çıkmak için Yatırımcıları Bu Hafta Neler Bekliyor?

Kripto para piyasasında hareketlilik devam ederken yatırımcılar nasıl hareket edeceklerini bilemiyorlar. Kripto para lideri Bitcoin geçtiğimiz hafta büyük bir deprem sonrasında düşüş yaşamıştı. Yaşanan düşüş sonrasında yeniden Bitcoin piyasasında büyük bir yükselişin gerçekleşeceği düşünülüyor.

Bugün Bitcoin fiyatları yeniden hızlı bir düşüş trendi içerisine girdi. Düşüş sonrası yatırımcılar yeni bir yükseliş ihtimaline karşı ön yargılı yaklaşıyorlar ancak uzmanlar büyük bir sıçrayış öncesi yaşanan düşüşler olduğu konusunda son derece iddialı görünüyor.

BİTCOİN FİYATLARINDA BÜYÜK BİR ÇIKIŞ BEKLENİYOR

Geride bıraktığımız Pazar günü Bitcoin fiyatları üzerinde yeniden yükseliş kaydedilmişti. Bunun ardından süreç beklenildiği gibi başarılı sonuçlanmadı. Yaşanan artışın kalıcı olmadığı belirlendi. Ancak piyasa için sanıldığı gibi sürpriz olmadığı belirlendi. Uzmanlar ise kilit noktanın sabır noktası olduğunu ve biraz sabırlı olunması gerektiğini ifade ediyorlar.

BİTCOİN YATIRIMCILARI NASIL HAREKET ETMELİ?

Kripto Para Piyasasında Bir Adım Öne Çıkmak için Yatırımcıları Bu Hafta Neler Bekliyor?

Bitcoin fiyatlarını etkileyecek olan en önemli gelişmenin ise FED tarafından yapılacak faiz açıklaması olduğu ifade ediliyor. Yapılacak olan açıklamanın ise makro ölçekte bir etkisinin olacağı düşünülüyor.

Uzman analistlere göre yapılan değerlendirmeler sonrasında Bitcoin fiyatlarının yüzde 40 oranında düşüş yaşamasına rağmen aslında hala güçlü olduğu belirtildi. Hala Bitcoin yatırımcılara güven vermeye devam ediyor. Yeni haftada kripto para piyasasında ciddi bir yükselişin yaşanması bekleniyor.

Bitcoin yatırımcıları yaşanan düşüş sonrasında panik satışları için fırsat kollamaya başladılar ancak uzmanlar sürecin panik gerektirecek bir durum olmadığını, aksine yaşanan bu düşüşün alım fırsatı olarak değerlendirilebileceğini ifade ediyorlar. Böylece yaşanacak yükseliş sonrasında kripto para piyasasında Bitcoin yatırımcıları kazançlarını artırabilecekler.

Yazımızda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımların kişisel araştırmalar sonucunda yönlendirilmesi gerekmektedir.

Genel Yayın Yönetmeni